Нічого боятися хуторянства.
Українці - нація стара.Вона рільнича,хліборобська -так склалося історично.Це закладено в наших генах.
У давніх українців , наших предків був культ землі - Земля-Мати,Земля-годувальниця,Земля-святиня. ЇЇ берегли і шанували, їй поклонялися.
Сьогодні земля - це капітал, товар,засіб виробництва, предмет права власності.
Відчуйте різницю.
Саме через хліборобські гени українці, на подив аборигенів успішно обробляють городи на Півночі та в Сибіру.
Вони розвивають сільське господарство Північної та Південної Америки .
Українців відірвали від землі насильно. Тепер селянські діти, що втікали до міст від колгоспного рабства, живуть здебільшого в бетонних будинках високо над землею і не знаходять себе.
А наша споконвічна Земля-Мати скоро стане власністю нових плантаторів-латифундистів.
На початку ХХ ст. Україна була одним із найбільших світових виробників та експортерів зерна.Тоді хутірські господарства складали 14% усіх господарств.
На полях біля села, звідки мої корені, колись було багато хуторів, тепер немає сліду- усе розорано. Залишився один - лежить в балці з крутими схилами- трактор не заїде.Це доволі живописне місце, десь з густими заростями, посередині ставок з греблею, біля греблі ряд верб.Незважаючи на запустіння там затишно, красиво і навіть якось велично.Можна тільки уявити, яке це було райське місце.Зовсім інша якість життя.
Тепер- пустка. В цьому бувшому хуторі все давно розрушено і розкрадено.З землі виднівся шматок цегли з фундаменту- будинки значить були добротні. Далі, на горі - кілька горбиків від могил. Лишилися тільки вишні та малина (сортова !).
Хуторяни були люди заможні та самодостатні. Мали клепку в голові і здоровий глузд - як же без цього господарювати.Вони не сприйняли комуністичну заразу, їм не було місця в пролєтарській державі. Вони мусили зникнути, як і їхній світ.
Сьогодні кажуть, що хуторянство- це щось погане, чого треба соромитися.За свої гени, свою сутність щось не соромно. Соромно що моя країна, маючи найкращі чорноземи, імпортує скільки харчів, а роботящі та освічені українці батрачать на плантаціях по закордонах .Соромно, що більшість людей не харчуються якісно та повноцінно.
І Україна тільки б виграла, якби люди повернулися до землі і знову з"явилися хутори -сучасні та оснащені, і з"явилися справжні хуторяни- хазяї своєї землі і свого життя.
ЗІ. 87% сільських господарств США складають сімейні ферми.
Середній розмір селянського господарства Польщі складає 4-8 га.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.