Найменша річ може дати найбільший поштовх
Що спільного між сучасними відеокамерою, літаком, авто, телефоном, танком, ракетою та атомною станцією?
Окрім того що всі ці речі використовують електрику, кожна з чих речей для ефективної роботи використовує мікропроцесори. По суті в кожному домі українця сьогодні є мінімум кілька мікропроцесорів. Більшість з них знаходятся в наших компютерах, і є головними його елементами. Робота компютерів, інтернет і цей блог були б неможливі без цього винаходу.
Ось так виглядає двухядерний процесор(без зовнішньї оболонки):
Перші процесори зявилися на початку 70х років. З того часу вони значно розвинулися(закон Мура) і сьогодні процесори використовуються у всіх галузях економіки. Саме мікропроцесори є головною причиною швидкого технічного прогресу та переходу людства до інформаційної ери.
На сьогодні сновним виробником мікропроцесорів є компанія Інтел, вона зайнає приблизно 70% ринку. Її виручка у 2010 році склала 40 мільярдів дорарів, що є більшим ніж український бюджет. На відео нижче показано роботу і будівництво одного з заводів Інтел, Фаб 32:
В світі існує багато подібних виробництв.
Більшість з них розташовано в США та Тайвані. Це доречі і є одне з пояснень Тайванського економічного дива.
Світова ІТ галузь розвивається швидкими темпами, існує постійний попит на компютери, швидкими темпами розвивається світова інтернет економіка.
В світі Україна відома як постачальник високласних ІТ спеціалістів, та як країна кіберпіратів. Є величезний потенціал який не використовується і працює на іноземні економіки.
Тож сьогодні існує як необхідність, так і сприятливі умови для організації компьютерного виробництва в Україні.
Технологія виробництва загальновідома, таємницю складає внутрішній устрій процесора(архітектура процесора). Тож є два шляхи або домовитися з іноземними компаніями про розташування виробництва. Або розробити власну схему.
Мікропроцесори виробляються з кремнію, тобто з піску, запаси якого майже безмежні. Нижче наведено відео виробничого процесу на заводі компанії АМД:
І ще одне відео, в якому досить добре пояснюється внутрішній устрій мікропроцесорів:
Зрозуміло що виробництво процесорыв це недешева річ. До того ж нам потребне найсучасніше обладнання , щоб виробляти конкурентну продукцію. Для прикладу будівництво заводу фаб 42 коштує 5 мільярдів доларів.
Це будівництво розпочато в 2011 році. Завод буде виготовляти найпередовіші чіпи за технологією 14 нанометрів. Це значить що найтонший елемент в процесорі буде всьго 14 нанометрів. Для порівняння радіус атому кремнію 0,13 нанометрів, а товщина людської волосини десь 40 000 нанометрів!
Але це буде того варте, адже модернізація української економіки потребує велокої кількості нових прицесорів. Так як одним з напрямків модернізації буде тотальна компьютеризація. Крім того як вже зазначалося вище на цю продукцію є великий попит у світі.
На мою думку, краще за все реалізовувати такий проект краще за все в областях на зразок Черкаської чи Вінницької, де не так сильно розвинена промисловість як на сході. Це дасть великий поштовх для економіки області, а також буде сприяти вирівнюванню в розвитку між регіонами України.
Також одним з перших кроків має бути створення інституту компютерних технологій. Який буде займатися розробкою нових винаходів, та готувати майбутніх спеціалістів для нового виробництва. Інстутут треба створювати в районі розташування виробництва.
Тож сподіваюся що колись подібний проект буде реалізовани в Україні і він буде не єдиним. Необхідність подібних проектів мають усвідомити громадяни, і добиватися іх реалізації від партій і політиків.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.