Свавілля та розруха у екстреній (швидкій) медичній допомозі Києва та України

09 червня 2012, 17:17
Власник сторінки
лікар з медицини невідкладних станів Київської міської станції швидкої медичної допомоги (підстанція №10)
0
1149
Свавілля та розруха у екстреній (швидкій) медичній допомозі Києва та України

До вашої уваги моя відкрита Скарга (31.05.12) та додаток до неї (5.06) Прокурору міста Києва. Її подання та початок моєї відкритої боротьби зі злиднями та корупцією є прагнення поліпшення в цій сфері
Прокурору міста Києва Мельнику А.С.

лікаря Київської міської станції швидкої медичної допомоги Кур`янова Миколи Вікторовича,

ВІДКРИТА СКАРГАjavascript:nicTemp();

Матеріально-технічне забезпечення служби екстреної медичної допомоги є критично неналежним.
Порушується Наказ МОЗ №500 «Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні». Устаткування недостатнє, а наявне є застарілим (дихальна апаратура, електрокардіографи, засоби зв’язку, комп’ютерні системи тощо), постійний дефіцит ліків та виробів медичного призначення, не проводиться оновлення обмундирування протягом двох термінів експлуатації.

Понад 8 років для надання екстреної медичної допомоги та госпіталізації експлуатуються вантажні автомобілі FOTON. В них відсутня належна амортизація та вентиляція, гідравлічне підсилення керма, присутній значний рівень шуму, надлишок чадного газу. Пробіг цих машин уже складає близько 500000 км. Вони повільно їдуть, а під гору (напр. вул. Шовковична) взагалі не тягнуть. Через несправності двигунів нам (мобільному персоналу) доводиться штовхати ці санітарні автомобілі. Механічні ноші працюють не належно і часто не розкладаються / складаються, вони крихкі, колеса відпадають. Дуже складно провести лікувальні процедури (інфузійну терапію тощо) під час руху особливо по нерівній дорозі через значну вібрацію. Нещодавно, 28 квітня 2012, виклик № 1556, ми у чотирьох протягом п’яти хвилин, в публічному місці, завантажували пацієнта на механічних ношах у наш санітарний автомобіль ГАЗ-32214 [держ. 110‑38КА]. ГАЗ-32214 експлуатуються близько дванадцяти років, недоліки подібні. Загальна частка неналежних санітарних автомобілів за моєю оцінкою складає 70‑80 %. Влітку вони розігріваються до високої температури (зокрема салон), двигуни «закипають», взимку замерзають, відпадають двері. Водіїв зобов’язують купувати запчастини та проводити ремонт власним коштом.

Нехай буде проведена оцінка прийнятності цих авто у нашій роботі після багаторічного зношення. Хто давав дозвіл ще тоді на введення їх в експлуатацію? Є інформація, що це було зроблено корупційним шляхом.

Особливо вразливі до вібрації особи з травмами, порушеннями кровообігу, хірургічною патологією, вагітні та багато інших. Вони усі додатково страждають внаслідок вібрації, і їх стан погіршується. 17 травня 2012 нам, по виклику № 1057, довелось госпіталізувати постраждалу з Оболоні в ЛШМД з попереднім діагнозом "ЧМТ. Забій ГМ? Внутрішньочерепна кровотеча?" Ця постраждала дуже страждала. Через свій безпорадний стан пацієнти не можуть заявити про ці тортури. Проте я за це свідчу. Смертність у Києві дедалі зростає, особливо на поза‑госпітальному етапі. Це просте знищення пацієнтів та виїзного персоналу КМСШМД. Хто ми після цього: медична служба чи садисти?

Ми не зможемо належно працювати в осередках з великою кількістю постраждалих. Згадайте вибухи у Дніпропетровську. Поранених там носили у м’яких ношах, бо механічні не їдуть далеко від машини.

Про ці та інші проблеми я зауважував публічно ще з 2008 році посадовцям Черновецькому Л.Д., Качуровій Л.В., Кільчицькій І.Р., Моісеєнко Р.О., Стрельникову С.О., Вершигорі А.В. та іншим. Від них же чутно лише оманливу браваду про досягнення, добробут та забезпечення. А нам платиться жалюгідна зарплатня, бо жебраками легше керувати.

Інформація про фінансові ресурси КМСШМД (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо) є недоступною, що є порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації».

У нашій службі відбуваються регулярні грошові побори. Кожен рік трудовий колектив зобов’язують доводити свою безкарність власним коштом. У мене також шляхом шахрайства були відібрані гроші на «Сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду». 25 травня 2012 у відповідь на моє прохання дати правове обґрунтування грошових поборів, завідувач п/с №10 КМСШМД Ласориб І.М. (мій начальник) грубо заявив мені (маю звукозапис), що йому плювати на Закони, запропонував написати заяву про моє звільнення та пригрозив проблемами, зобов’язав мене працювати понаднормово у червні 2012, всупереч моїй волі (порушення «Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод»), посилаючись на проведення футбольного турніру UEFA EURO 2012. Це ще один приклад безправ'я медичних працівників.

Рік тому наші зарплатні справи (понад 3000 співробітників КМСШМД) «добровільно-примусово» перевели з Укрсоцбанка на ВіЕйБі.

Складається враження, що при КМСШМД діє організоване злочинне угруповання, що має покровителів у владi.

На виїзді з підстанції № 10 (вул. Богатирська,4а) суцільні ями, і тут же в межах території підстанції влаштована стоянка на близько 50 автівок. У приміщенні підстанції № 10 релігійна громада "Світки Ієгови" регулярно проводять молебні уже багато років. У підвалі працює нелегальне виробництво.

Нас зобов’язують прибути на місце виклику протягом 10 хвилин, проте крім типових заторів має місце перекриття доріг і кілометрові черги заради Януковича В.Ф. Працівники ДАІ вимагають від нас їхати іншими дорогами. 17 травня 2012, їдучи на виклик № 559 (в район ТЦ Городок), наша бригада № 102 стояла на розі вулиць Героїв Дніпра та Богатирська зайвих 10 хвилин, щоб пропустити кортеж Януковича В.Ф. Не зважаючи на наші спеціальні сигнали, працівники ДАІ нам не дозволили нам рухатись по вул. Богатирська. Це відбувається систематично. Вам відомо, що через це гинуть люди.

Я готовий дати додаткові пояснення / уточнення стосовно вищевикладеного.

 Враховуючи написане мною прошу Вас:

·        вжити заходів для припинення порушення Законів та прав людей (їх гибелі);

·        зобов’язати компетентні органи провести експертизу санітарних автомобілів, та зняти з експлуатації неприйнятні;

·        забезпечити належне оснащення мобільних бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги;

·        захистити мене та персонал від протиправних посягань.

  31 травня 2012

Доповнення до моєї Відкритої Скарги, поданої Вам 31 травня 2012 року, вх.№2011

Мушу Вас поінформувати про події, що трапились під час моєї служби 30 травня 2012.

Цього вечора наша бригада №102 виїхала на виклик №1311 до одного з будинків по вул. Героїв Дніпра , до особи, яка випала з вікна.

Прибувши на місце о 21:03, ми виявили постраждалого чоловіка 58 років у важкому стані. Провівши оцінку ситуації, визначивши життєві показники (докладніше написано в Карті виїзду ШМД №1311 за 30.06.2012), зібравши анамнез, ми помістили його до санітарної машини ГАЗ-32214 [держ.№362-72КА], (яка не має використовуватись у нашій роботі через зношеність, аварійність механічних нош, відсутність кріплення для флаконів на стелі тощо). Також в оснащенні нашої бригади були відсутні засоби для інтубації трахей, належна дихальна апаратура та засоби зв’язку тощо.

Там ми продовжили обстеження та розпочали інтенсивне лікування: підключили кардіомонітор дефібрилятора, катетеризували периферичну вену (підключили систему для в/в введення розчинів, почали вводити Ізотонічний розчин натрію хлориду та Дексаметазон 12мг.), встановили гортанну маску і почали ШВЛ за допомогою дихального мішка. Ми вирушили в напрямку КМКЛШМД близько 21:20. Ризикуючи життям, ми їхали з перевищення швидкості і відступаючи від ПДР на цій застарілій машині. Приблизно на півшляху пацієнту стало гірше, довелось проводити реанімаційні заходи. Я виконував дефібриляцію та компресію грудної клітки, фельдшер набирала та подавала розчини, санітар проводив ШВЛ. Під час цього стан пацієнта змінювався то в кращій то в гірший бік. Загалом було виконано декілька дефібриляцій, введено в/в Адреналіну 2 мг.

Прибувши до КМКЛШМД близько 21:35. Наша бригада довезла на аварійних ношах постраждалого у стані клінічної смерті до протишокової палати (рух туди ускладнений двома прямокутними поворотами та вузькими дверними проймами). У протишоковій палаті знаходились лише інша бригада КМСШМД зі своїм пацієнтом. Через кілька хвилин почала сходитись реанімаційна бригада. Вони виконали інкубацію ендотрахеальною трубкою, підключили апарат ШВЛ. Вони попросили нас припинити реанімаційні заходи о 21:45, наклали 10 електродів ЕКГ (4 від кінцівок та 6 грудних), зафіксували ізолінію та оголосили смерть о 21:50.

На свою адресу я почув неправомірні звинувачення, що не проведена була інкубація трахеї та катетеризація центральної вени.

Після цього нам було рекомендовано транспортувати труп до КМБСМЕ №2 через міліцейський відділок, що і було виконано.

Більше того, я відпрацював 02 і 03 червня 2012 на бригаді №115 не маючи таких важливих засобів, як дефібрилятора, ларингоскопа, ендотрахеальної трубки, повітроводів, дихального мішка, глюкометра, відсмоктувача тощо. Це унеможливлює виконання мною закріплених посадових обов’язків. Я знімаю з себе відповідальність (вже письмово заявляв про це своєму начальству 24.04.12) за погіршення стану пацієнтів, що відбувається через неналежне оснащення бригади і значну вібрацію в застарілому/аварійному санітарному автотранспорті. Порушується Наказ МОЗ №500 «Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні».

Менеджмент КМСШМД (Вершигора А.В. та Божко Л.І.) офіційно відповів мені 16 травня 2012, вих. №542: «Бригади швидкої медичної допомоги укомплектовані необхідним медичним обладнанням, яке дозволяє надавати медичну допомогу на догоспітальному етапі в повному обсязі.» Проте це не відповідає дійсності.

Після дорожньої трагедії у Марганці уряд наголошував на ретельнішому ТО автотранспорту та заміні застарілого. Чому це не стосується санітарного транспорту?

Також я свідчу про недостатнє та застаріле устаткування в протишоковій палаті КМКЛШМД та складний шлях потрапляння туди.

Окрім компетентних державних органів, нехай будуть допущені неурядові організації та ЗМІ до оцінки стану оснащення служби екстреної (швидкої) медичної допомоги, оскільки матеріально-технічне забезпечення служби екстреної медичної допомоги є критично неналежним, а наявне - застарілим.

 З повагою, Кур’янов Микола, лікар з медицини невідкладних станів КМСШМД

 05 червня 2012

javascript:nicTemp();

javascript:nicTemp();

Читайте також статті у пресі на цю тему

javascript:nicTemp();

javascript:nicTemp();

javascript:nicTemp();

Також на іншому блозі javascript:nicTemp();

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: Янукович,коррупция,корупція,скорая помощь,прокурор,Межигорье,Ukraine,Межигір'я,корупція в Україні,швидка допомога,kiev,Kyiv,медицина в Україні,міністерство охорони здоров'я України,Київська міська станція швидкої медичної допомоги,швидка медична допомога,КМСШМД,Микола Кур'янов,Emergency Medical Service,skoraya pomosh,Николай Курьянов,Kurianov Mykola,EMS,skoraya pomoshch,KCSEMS,EMS in Kiev,EMS in Ukraine,UEFA EURO 2012,корупція в медицині,yanukovych,yanukovich,corruption,corruption in Ukraine,prosecutor,mezhyhiria,ministry of health of Ukraine,public health of Ukraine
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.