День памяті у Дніпропетровську
В Україні і у світі сьогодні вшановують память заблих від голоду 33 року. Ця подія - геноцид української нації, бала однією з найстрашніших сторінок в українській історії. Страшною смертю загинули мільйони українців, в той час як радянська влада продавала їжу за кордон задля індустріалізації.
Дніпропетровськ не став виключенням, кілька сот дніпропетровців прийняли участь у вшануванні загиблих.
Проте цьогоріч громада не тільки вшанувала память, а й вимагала від влади перейменувати вулиць названих на честь організаторів голодомору. Такою вулицею є вулиця імені Косіора, людини яка керувала УРСР під час геноциду і яка взяла в ньому безпосередню участь.
Вже близько півроку небайдужі Дніпропетровці домагаються перейменування цієї вулиці. Проте через перепони з боку влади процес просувається дуже повільно.
Влада влаштовує показуху, раз на рік покладаючі квіти до меморіалу і розповідаючи про страшну трагедію, проте на справах стоїть на боці організаторів геноциду. Адже на 22 році незалежності і досі безліч вулиць носить імена вбивць.
Крім того, такі представники влади як заступник Дніпропетровського мера Крупський(балотувався від ПР у 24 окрузі але програв) публічно заявляють що виступають проти перейменування вулиці. Тобто на їхню думку, правильно, що в Україні на честь виконавців голодомору названі вулиці і висять меморіальні дошки.
Перша акція відбулася о 11 годині коли влада показово "вшановувала" память загиблих. Представники громадських організацій та партії Свобода розвернули багато плакатів, щоб привернути увагу до даної проблеми. Судячи з усього влада була невдоволена нашою появою, а міліція намагалася спинами прикривати плакати.
Проте акція вдалася, велика кількість людей зібраних владою а також ЗМІ побачили вимогу мешканців, та й владі було нагадано що Дніпропетровськ українське місто.
Після влади згадати трагедію прийшли представники опозиційних партій. Задля справедливості слід зазначити, що у Нашої України та батьківщини було безлічь можливостей очистити Україну від радянських назв проте вони цього нажаль не зробили.
Фінальна частина вшанування відбулася в центрі міста. Близько двох сот громадян пройшлися зі свічками центром міста, від Европейської площі до розташованого на вокзалі меморіалу жертвам голоду і репресій.
Акція закінчилася молитвою та покладанням квітів до меморіалу.
Нащо я приймав у цьому участь і для чого все це робиться? Це не просто вшанування памяті, це приклад для всіх інших, приклад того що необхідно бути патріотом і знати історію своєї країни, а звідси запобігання схожих трагедій у майбутньому. Крім того це мобільзація і гуртування українськиї сил, знайомства і пошук однодумців.
Тільки обєднавши зусилля ми зможемо збудувати велику країну і запобігти подібним трагнедіям у майбутньому.
І на останок, прошу всіх небайдужих підтримати рух за перейменування вулиць у Дніпрі, особливо це стосується Дніпропетровців. Цей рух є неполітичним хоча і підтримується деякими партіями зокрема Свободою, Конгресом націоналістів і трохи іншою опозицією, але ініціатор і організатор руху безпартійний. Всі акції стосовно перейменування вулиць проводятся без партійної символіки, акції почалися ще до виборів і будуть продовжуватись до нашої перемоги - до перейменування вулиць.
Почали ми з Косіора і хочемо перейменувати цю вулицю на честь українського актора Богдана Ступки.
Наша група у Контакті http://vk.com/club43124907
Наша група на Фейсбуці http://www.facebook.com/groups/472984416069091/
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.