Жезлом по безпредєлу: як ДАІ відробляє “бабки”

15 квітня 2013, 09:43
Власник сторінки
Головний редактор газети, сайту "Тарасова Правда"
0
Жезлом по безпредєлу: як ДАІ відробляє “бабки”

Можна добряче розважитись, якщо передивитись на youtube відео з проколами та огріхами українських ДАІшників, яких, до речі, на цьому ресурсі безліч.

Можна добряче розважитись, якщо передивитись на youtube відео з проколами та огріхами українських ДАІшників, яких, до речі, на цьому ресурсі безліч. Водії озброївшись камерами та знаннями законів тролять ДАІшників під перший номер. Крім того, водії вдало ставлять на місце жезленосців. Аби проаналізувати всі відео — дня не вистачить. Однак є два фактори, які поєднують всі ці відео — тупість і зажерливість працівників ДАІ. Всі вони наче з лісу вирвались, про знання законів не може бути й мови. Всі порушують правила дорожнього руху, майже всі не витримують тиску водія й починають застосовувати фізичну силу.

На одному з таких аматорських відео, водій зафіксував на камеру цілу низку правопорушеньДАІ. По-перше, аж четверо працівників ДАІ в одному патрульному автомобілі (!) знехтували місцем дислокації; по-друге, відмовились прид'являти свої документи; по-третє, хамили й застосовувалифізичну силу до водія... Можна список правопорушень продовжити та чи є сенс, якщо всі ці правопорушення здійснюються з метою наживи. А от на наживі ми зупинимось детальніше.

Про зажерливість охоронців дорожнього спокою та про бажання заробити грошенят будь-яким способом й піде далі мова в статті.

Той факт, що українська Державтоінспекція давно перетворилася в найкорумпованіший підрозділ міліції, давно відомий всім громадянам. Але, подивитися на роботу ДАІ зсередини вдавалося мало кому. Стаючи частиною системи, люди воліють мовчати про те, що відбувається в дорожній поліції незалежної України.

Однак, "Тарасовій правді" вдалося поговорити з одним із високопоставлених офіцерів автоінспекції, що погодився пролити світло на найтаємніші сторони життя ДАІ.

- Чи можна влаштуватися в ДАІ «лівій людині»?

- Зараз все можна. Головне, щоб людина могла заплатити за посаду. В ДАІ, як і у всій міліції, постійний «аукціон» - іде продаж звань і посад. Розцінки рік від року підвищуються. Якщо ще пару років тому посаду рядового патрульного коштувала в районі 2500 доларів, то зараз потрібно заплатити від 3500 до 4000. І то тебе можуть кинути ... Пообіцяти одну посаду, а прийняти зовсім на іншу. Або взагалі не прийняти.

Якщо у тебе є вища освіта, то ти можеш претендувати на офіцерську посаду. Це - від 4000 тисяч доларів, незалежно від відділу і посади, куди ти будеш спрямований. Якщо тебе направляють на "хлібне місце", то з тебе додатково візьмуть потім ще пару тисяч доларів.

- А які місця зараз вважаються «хлібними» в ДАІ?

- Це ті посади, на яких ти спілкуєшся з людьми, яким щось потрібно. Найкласнішими вважаються МРЕВ - підрозділи, які займаються реєстрацією авто, прийомом іспитів, перездачею їх, видачею документів. Другі по тіньовій прибутковості - техвідділи. Однак заробити можна тільки на тих посадах, на яких отримуєш для роботи печатку і бланки техоглядів. На третьому місці - слідство. На четвертому - дорожньо-патрульна служба, роти і взводи співробітників ДАІ, які безпосередньо на місцях працюють з порушниками. На п'ятому місці - розшук ДАІ. На шостому - інститут експертизи.

Непогано заробляють і решта служби, проте все залежить від твоїх взаємин з начальством. Адже будь-якому начальникові в ДАІ потрібно заносити. Якщо цього не робиш, то потрапляєш в чорний список і тебе підставляють або просто влаштовують цькування. Таких, знедолених, в ДАІ дуже багато.

Якщо не домовишся з начальством, причому в будь-якій службі, то сидіти тобі в тісному зачуханому кабінеті і перекладати з місця на місце стоси паперів, заповнюючи дурні формуляри і підраховуючи кількість ДТП. Так можна заробити тільки зарплату, яку в інших службах ДАІ називають «посібником з безробіття».

І як «заробляють» у таких службах?

- У МРЕВ заробляють ті, від кого залежить контакт з «ходоками» і автошколами. Ходоки - це чорні дилери, які носять хабарі від звичайних громадян до відповідальних працівників ДАІ. Бачили черги біля кас в МРЕВ? Вони створюються штучно з громадян, які ходять цілісінький день в реєстраційно-екзаменаційний відділ за довідками на реєстрацію, замінити номер, на перездачу і ще багато для чого.

Щоб не стояти в чергах, розумні люди доручають це ходакам, яких дуже багато у кожної МРЕВ. «Ходак» візьме зверху офіційних витрат на реєстрацію авто або яку-небудь іншу процедуру від 100 до 250 доларів, залежно від складності завдання.

Наприклад, у багатьох реєстрованих автомобілів іноді збігаються якісь цифри на номерах двигунів або кузовів авто. І МРЕВ відразу ж починає волинити, відсуваючи термін видачі постійного техпаспорта на б / в автомобіль під приводом того, що його потрібно ще пробивати за даними Інтерполу і т.д. і т.п. Проте будь-який ходок з легкістю вирішить цю проблему всього за 100 доларів. Половину цієї суми він тут же віднесе своєму «контакту» - начальникові або замначальника МРЕВ, - а той дасть команду своїм працівникам приймати цього ходка позачергово.

Ходоки сміливо відкривають двері ногою у всіх конторка МРЕВ. Як правило, вони носять по п'ять-шість комплектів документів, які оформляють блискавично. За день такий товариш може заробити від 300 до 1000 доларів.

- І скільки ж з усім цим заробляють даішники?

- На місяць рядовий співробітник МРЕВ заробляє від 500 до 1000 доларів. А начальник - від 15000 до 50000 доларів - все залежить від місяця і пори року. Наприклад, коли продаж б / у автомобілів йде на підйом, то МРЕВ «піднімає» у рази більше. Також підйом у співробітників МРЕВ йде тоді, коли здають іспити в автошколах.

Кожна автошкола напівофіційно заносить з кожного свого учня на іспити на права в ДАІ. Внесок коливається від 50 до 100 доларів - залежно від відносин директора автошколи з екзаменаторами. Якщо автошкола НЕ занесе хабар, то випуск її зарубають на «комп'ютері» або на водінні. І студентам автошкіл доведеться перескладати іспити. І так до нескінченності.

До слова, у нашого начальника МРЕВ-1 - у підвалі двоповерхового будинку встановлений 3D-кінотеатр. Він відтягується на «Формулі-1» і щовечора розслабляється, переглядаючи гонки. Там все облаштовано таким чином, що створюється повне враження, ніби ти присутній на ралі - зал кінотеатру овальний, на стінах намальовані глядачі ... Такий пристрій коштує близько 50 тисяч доларів.

У техвідділу заробляють теж ходаки і ті, хто проводить і видає талони техогляду. За успішне проходження потрібно віддати інспектору від 20 до 30 доларів. А якщо не хочеш взагалі приїжджати на станцію ТО, то можеш віддати співробітнику станції документи, заплатити офіційні збори (до речі, їх платиш завжди, незалежно від розміру хабара - співробітники ДАІ державу не обкрадають, це вважається поганим тоном) і дати зверху ходоку з СТО 50 - 70 доларів. Він занесе половину інспектору ДАІ і отримає новенький талон техогляду без проблем, швидко і в строк.

Співробітники дорожньо-патрульної служби заробляють від 100 до 300 доларів на добу на порушниках Правил дорожнього руху. Половину прапорщики і сержанти повинні здавати начальству, а ті, у свою чергу, - своєму начальству і так до самого верху. У підсумку начальник департаменту, за чутками, заробляє на місяць до декількох мільйонів доларів.

Але бути інспектором в ДПС - суцільний геморой. Від інспекторів вимагають показники - так званий план. Їм потрібно здавати заповнених протоколів за зміну від 12 до 15. І чим вище здаси, тим краще. І це незалежно від того, що тобі потрібно здати начальнику гроші за зміну. Середня норма - від 100 до 200 доларів з екіпажу. Якщо здаси менше, то недовго тобі працювати в ДПС.

Здають гроші патрульні і перевіряючим інспекторам, від 50 доларів за перевірку. А ще потрібно відкласти на «вирішення» питань з внутрішнім відділом - так званим відділом «гестапо». Співробітники цього відділу, по ідеї, повинні боротися з корупцією, але вся їхня служба полягає в тому, щоб зловити інспектора на хабарі, а потім повирішувати з ним питання за гроші. Як правило, мова йде 1000-5000 доларів за «заліт». Тому у кожного інспектора ДПС завжди є в запасі ця сума. У підсумку всі «зальоти» вирішуються на місці.

У слідстві ДАІ щосили йде торгівля протоколами і схемами ДТП. Учасники аварій майже завжди пропонують «повирішувати питання» на місці, щоб проти них не порушували кримінальну справу. У слідаків ДАІ є навіть професійний сленг. Наприклад, «дати рубль і виїхати» означає дачу хабара в тисячу доларів на місці ДТП. Прямо при постраждалих досвідчений співробітник слідства вміло сфальсифікує протокол і схему аварії, знайде лжесвідків - як правило, своїх довірених осіб або друзів, які теж мають частку від заробітку слідака. П'яного так можна в три секунди зробити тверезим.

Є ще поняття «продати труп». Це означає, що якщо в ДТП загинула людина, слідчий за гроші зробить загиблого винуватим у своїй власній загибелі. Такса за таку дію немаленька і починається від 20 тисяч доларів. Однак досвідчений слідчий завжди дивиться на майновий статус винуватця аварії - чим дорожче автомобіль недбайливого воділи і його прикид, тим більше він заплатить.

- Скільки потрібно часу пропрацювати співробітником ДАІ, щоб відбити чималі гроші, віддані на купівлю посади в автоінспекції?

- Кому як. Дехто примудряється відбити гроші вже через пару місяців. А іншим доводиться працювати роками, щоб повернути витрачене. Все залежить від «хлібності» місця. »

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: ГАИ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.