Лауреат

25 июля 2020, 12:51
Владелец страницы
Пенсіонер
0
215
Лауреат

Ось він: https://www.facebook.com/groups/uch.zhur/permalink/1106695286394396/ Хоч, сказати по правді, лауреатів могло б бути вже три.

Але тут головне не результат, а сам процес номінації і голосування. І не стільки для самих лауреатів чи номінантів, скільки для тих, хто роботу з учнівською журналістикою тільки починає і хотів би визначитись, зрозуміти, з чого починати, що важливо, на що треба звертати увагу у першу чергу. Користь від доброго прикладу лідерів цієї справи тут важко переоцінити.

А як виглядає почесна відзнака ви вже побачили. Вона хоч і відзначає, як може видаватись, якийсь фініш, завершення, насправді запрошує до продовження роботи і заглиблення у вирішення цілої низки питань. Формування редакцій шкільних газет і навчання журналістів, тематичної і жанрової проблематики, підходів і методів роботи з читацькою аудиторією. Втім, кожна з цих тем чи напрямків роботи заслуговує на окрему розмову, а поки що про речі більш очевидні. Що їх три номінанти переконливо представили у творчому розмаїтті. Йдеться про формат і спільноти.

Формат шкільної газети, виготовленої в одному екземплярі на ватмані, так званої "стінної", пішов у небуття. Сьогодні актуальні два більш сучасні: документальний і сайтовий. Документальний (або псевдодрукований) уявляє собою електронний документ, художньо оформлений як часопис чи брошура, готовий для друку, але поширюваний Інтернетом. Ну а що таке газета-сайт розповідати не треба. Може хтось не вірить в те, що пересічна (кожна!) школа може його зробити власними силами? Переконайтесь, що це не так.

А от спільноти шкільних газет розглядаються сьогодні на двох рівнях: власне школа і, відповідно, шкільний форум, в якому читають і обговорюють публікації газети учні, педагоги і батьки. А також місцева громада – міська чи об'єднаної тергромади – на яку шкільна газета має бути поширена. Тут, відповідно, маються на увазі місцеві форуми загального призначення – загальнополітичні чи суспільно-інформативні, то вже в залежності від рівня розвитку інформаційного простору тої громади. Який, зрозуміло, шкільна газета виводить на новий рівень. Як вона є і працює сучасно, ефективно.

І тепер, зрозуміло, лауреати, номінанти і загалом всі шкільні журналісти мають же подумати, як все це зібрати докупи? В програму "Газета 20-21". Підготувати план роботи у новому навчальному році. Або ще якусь назву можна придумати – стратегія розвитку або проект, концепція - то не проблема. А от по-справжньому все це продумати, запланувати реалістично і в той же час сміливо - це, звісно, не так просто.

 

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.