ЛУч-Сам

18 червня 2020, 15:25
Власник сторінки
Пенсіонер
0
74
ЛУч-Сам

Познайомився з лідерами учнівського самоврядування Миколаївщини.

Докладно1 познайомився, треба сказати, за кілька років. І побачив, що варто було б цю роботу організувати по-іншому. Як? Ну от бачили заголовок – це і є новий формат проведення конкурсу. Хоч це вже і не конкурс. А самоврядне обрання – відчули різницю? Тепер детальніше, хоч поки що більше у загальному вигляді. Для обговорення з зацікавленими особами – учнями, педагогами, батьками. На рівні ідеї.

1. Січень. Звітування

1.1 Рада учнівського самоврядування приймає рішення про номінування школи на звання Лідера і визначає відповідального за інформаційне забезпечення кампанії (далі по тексту – Відповідальний). Це може бути інституція (редакція шкільної газети чи інформаційна агенція), а може бути і окремий член громади.

1.2 До 15 січня Відповідальний подає в шкільному форумі (тут і далі під форумом розуміється загальна група Фейсбук) попередню редакцію Звіту про роботу шкільного самоврядування в першому навчальному півріччі.

Звіт формується як короткий, компактний текст з посиланнями на інші інформаційні ресурси школи (сайти, блоги, форуми), де протягом звітного періоду були розміщені повідомлення про заходи, проведені підрозділами шкільного самоврядування.

В обговоренні Звіту беруть участь всі члени шкільної громади – учні, педагоги, батьки.

1.3 До 20 січня Відповідальний формує другу редакцію Звіту на підставі зауважень і пропозицій, висловлених учасниками обговорення.

1.4 До 30 січня Рада затверджує остаточну редакцію Звіту, що є водночас офіційною заявкою громади на участь в обранні Лідера учнівського самоврядування району.

2. Лютий. Обговорення і голосування районного рівня

2.1 Звіт в остаточній редакції копіюється Відповідальним в усі загальні форуми району до 5 лютого.

2.2 Відповідальний, що у даному форумі подав заявку першим, стає координатором виборчої кампанії районного рівня у даному форумі. Він веде Протокол (повідомлення в форумі), в якому зазначає під порядковими номерами номінантів на звання Лідера (скорочені назви закладів освіти) і час подачі Звіту-заявки.

2.3 Обговорення Звітів номінантів районного рівня кожна школа проводить у власному форумі. Участь у голосуванні беруть учні 10 і 11 класів, обрані членами виборних органів учнівського самоврядування школи або класу.

2.4 Кожен учасник обговорення-голосування подає одне повідомлення (воно може коригуватись в процесі обговорення) стандартного формату:

·         Що сподобалось, що варто запозичити у номінантів району.

·         Що не сподобалось, якими є резерви покращення роботи, що можна порадити їм з власного досвіду.

·         Яку громаду треба визнати Лідером учнівського самоврядування району і чому (аргументація)?

2.5 Відповідальний веде протокол обговорення (повідомлення у форумі), в якому зазначає під порядковими номерами прізвища учасників обговорення, подає посилання на їх повідомлення у форумі і скорочену назву громади, яку учасник обговорення визначив Лідером.

2.6 Всі члени шкільної громади (учні, педагоги і батьки) мають право взяти участь в обговоренні повідомлень учасників, що голосують, у коментарях. Підтримати їх або подати зауваження. В тому числі і запропонувати на Лідера іншу кандидатуру, ніж згадана, супроводивши свій коментар аргументацією.

2.7 20 лютого обговорення вважається завершеним і Відповідальний до 25 числа формує Протокол у остаточній редакції. До переліку тих, хто брав участь у голосуванні додається остаточний рейтинг, в тому числі:

·         До трьох номінантів, що одержали найбільшу кількість голосів і їх остаточний рейтинг (кількість голосів).

·         Відсоток учасників голосування від загального складу учнівської громади (в процентах з двома знаками після коми).

2.8 26 лютого Відповідальний за обговорення у шкільному форумі подає копію протоколу у загальний форум району.

2.9 27 лютого Координатор голосування у форумі району подає в протоколі посилання на протоколи окремих шкільних громад і попередній результат голосування. Відповідальні окремих шкіл мають прокоментувати це повідомлення, підтвердивши результати по своїй школі. З того моменту, як всі відповідальні це зроблять, вибори вважаються такими, що відбулись.

3. Березень. Обговорення і голосування обласного рівня

3.1 З першого березня Відповідальні учнівських громад, що визнані Лідерами районного рівня, подають копію свого Звіту у обласному форумі сторінки Учнівське самоврядування2, що є заявкою на номінацію у якості Лідера області.

3.2 Відповідальний, що подав заявку першим, автоматично визначається координатором виборчої кампанії обласного рівня. Він веде протокол (повідомлення в форумі), в якому зазначає під порядковими номерами номінантів на звання Лідера (скорочені назви закладів освіти) і час подачі заявки.

3.3 В обговоренні і виборах Лідера області беруть участь шкільні громади, що визнані Лідерами районів. Організація процесу така сама, як і на районному рівні.

---

Але чого ж ЛУч-Сам? Може, ЛіУС?

Луч-Сам, як здається, закликає у щось влучити. Самому. А ЛіУС якийсь кислий, хоч і з вусами, ні? Ну ще поговоримо про це.

Посилання

1. https://www.facebook.com/groups/mykol.us/

2. https://www.facebook.com/uchn.sam/

 

 

 

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
ТЕГИ: самоврядування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.