У Білій Церкві заговорив Стус

13 лютого 2016, 16:01
Власник сторінки
журналіст, волонтер, видавець, голова Білоцерківської "Просвіти"
0
97
У Білій Церкві заговорив Стус

Незламний лицар правди і свободи з новою силою промовляв до білоцерківців

В білоцерківській міській центральній бібліотеці відбувся конкурс читців-декламаторів поезії Василя Стуса, організований  Білоцерківською міською ЦБС разом із міським осередком ВМГО «Молода Просвіта» та БО «Час змін».

У лютому на Байковому цвинтарі сіро і безлюдно. У секторі 49-б вітер шарпає благенькі букетики зів’ялих квітів біля трьох козацьких хрестів, що були встановлені на могилах Василя Стуса, Олекси Тихого, Юрія Литвина. 

Мало хто зупиниться і вклониться людям, чиє життя, і навіть смерть, стали подіями, які писали вирок безжальній репресивній машині під назвою СССР.

Учасники конкурсу на краще декламування віршів Василя Стуса різко контрастували з похмурим зимнім пейзажем за вікном. Негода, грип, карантин і пов’язаний з ним щільний графік навчань не стали їм на заваді. Як і не стали на заваді їхнім друзям, що прийшли підтримати конкурсантів.

А після оголошення про умови конкурсу і вітальних слів, у Білій Церкві заговорив Стус. Не буквально, але складалося враження, що ніби часточки душі поета на якусь мить поєдналися з душами учасників. Стус був розгніваний і ліричний, гостровикривальний і замріяний. Він не був байдужим.

Конкурсанти настільки вживалися в образ героїв віршів Стуса, що журі довелося добре попрацювати, щоб визначити переможців. Рівень учасників був високим і долю головного призу вирішували нюанси. І було жаль, що у конкурсі має бути лише один переможець.

Ним став учень економіко-правового ліцею Дмитро Гирявець, який прочитанням поезії «Дозволь мені сьогодні близько шостої…» передав усю тугу поета за дружиною і сином, яких він більше не побачив, загинувши в мордовських таборах.

Серед учнів 5 −8 класів перше місце виборола учениця СПМШ №16 Анна Агалієва, друге − Михайло Міняйло із БЗШ №18, третє − Святослав Петришин, гімназія №2.

У номінації «Учні 9-11 класів» перше місце посіли Анастасія Василюк (гімназія №1) Світлана Голоско (гімназія №2). Друге розділили Олександра Барсток (БЗШ №18) і Олена Олійник (колегіум). Надія Дума (гімназія №2), Анастасія Петровська (БЗШ №5), Юлія Яценко та Наталія Зайцева (БЗШ №11) завоювали третє місце.

Серед студентів перше місце здобув Владислав Світайло, який вже перемагав у конкурсі, навчаючись в гімназії №2.

Переможець конкурсу, Дмитро Гирявець, вирушить у мандрівку Закарпаття. Про це подбала туркомпанія «Сто доріг», Анна Агалієва отримала цінний приз від депутата БМР Олени Шевченко, а Світлана Голоско і Анастасія Василюк будуть укріплювати зв’язок між гімназіями в сімейному ресторанчику «Потато хауз».

На черзі ще кілька літературних конкурсів, переможців яких чекають сюрпризи. Біла Церква – культурне місто і не має права втратити це звання.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
ТЕГИ: василь стус,Біла Церква
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.