Де живе добро та де живе жорстокість

27 ноября 2015, 16:22
журналист
0
138

"Поверніть людям доброту!"

З покон віків існує багато визначень доброти і жорстокості. Ще з дитинства, нас батьки  навчають тому, що бути добрим це найкраща риса для людини, а жорстокість це погано. Ніхто не народжуеться жорстокою чи доброю людиною, цих рис ми набуваемо з віком, з вчинками інших людей до нас та з вихованням, яке дають нам наші батьки. 


 Складові добра:
· доброзичливість — щире бажання людям добра, приязне  ставлення до людей, прихильність до них;
· людяність — співчутливе, зацікавлене ставлення до інших;
· чесність — відверта, щира поведінка з людьми;
· сміливість — здатність переборювати труднощі;
· ввічливість — дотримання добрих манер, вихованість,  люб’язність. Уважність у поводженні з іншими людьми.


 Компоненти зла:
· боягузтво — пасування перед труднощами;
· грубість — некультурна, неввічлива поведінка;
· егоїзм — себелюбство, нехтування інтересами інших   людей        заради задоволення власних забаганок;
· злість — недобре, сповнене злоби ставлення до інших;
· зазнайство — вияв зверхності, зневажливе ставлення до інших;
· скупість — надмірна ощадливість, що викликає осуд


Тобто, можна зробити висновок, що доброта та жорстокість живуть пліч-о-пліч зароджуючи певну гармонію, адже без доброти не буває жорстокості та навпаки. 
А на запитання: "Де ж вони живуть?" , відповідь проста - у нас самих, у кожному  з нас. 
Наші вчинки є домівкою цих двох сестер і ми самі обираємо найбільш привабливий варіант
Існує така історія: "У мудреця запитали: "Хто  перемагає: доброта чи жорстокість?" І тоді він відповів , що у кожній людині є два вовки. Один символізує зло, жорстокість, ненависть, егоїзм, брехню. А інший доброту,  кохання, гармонію,  правду, щиристь і відданість. І вони постійно б'ються один з одним. А перемагає з них той кого годують."
Поступитися місцем людині похилого віку, жінці з пакунками або дитині, нагодувати голодного, посміхнутися прохожій людині, підказати дорогу, пригостити чаем, ось це є доброта, такі, якщо замислитися, звичайнісінькі речі, які не так важко здійснювати кожного дня. Та не треба забувати про іншу сторону медалі: поганий настрій, образа, невихованість та сама жорстокість, яка породжує жорстокість у наших серцях. 
 Байдужа людина може пройти повз людину, котра потрапила в біду. Пам’ятаймо, жорстоким своє серце зробити легко, лише варто декілька разів зробити зло, а далі це стає звичкою. Люди з жорстоким серцем здатні на злочин. Вони, не вагаючись, вбивають, грабують. Але будь-який злочин карається. Рано чи пізно жорстоку людину карають за її злочини.
         А тепер поміркуймо, кому краще у світі жити: доброму чи злому?  Добра людина може досягти вершин у своєму житті, якщо тільки цього захоче. А зла? Вона обов’язково зробить щось таке, за що буде покарана. Чи досягне ця людина успіхів?  Щоб ваше серце було добрим, а не жорстоким - не чиніть зла. Допоможіть, чим зможете, і не проходьте повз нужденного. І немає різниці – людина це чи тварина, всі ми хочемо тепла і ласки, любові й захисту. 
Поспішайте творити добро, вчіться співчувати. Не намагайтеся комусь зробити зло, причинити біль, тому що за це рано чи пізно ви будете покарані. Колись ви також можете опинитись у скрутній ситуації, і вам ніхто не подасть руки. Пам’ятайте! Як ви ставитесь до цього світу, таким боком і світ до вас повернеться. 


Не всяка стежечка без спориша, не в кожної людини добра душа.
Народне прислів’я
 
Головним завданням людини у будь-якій діяльності — бути людиною.
В. Белінський

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.