Діда Мороз чи Санта Клаус

17 декабря 2014, 16:27
Владелец страницы
0
17

Перейменувати Діда Мороза у Санта Клауса , це мабуть і гарна пропозиція , але як важливо , позичуючи европейське , не втратити українське . На що дійсно потрібно привернуту увагу народа та політиків ??

    Перейменувати Діда Мороза у Санта Клауса ,  це мабуть і  гарна пропозиція , але як важливо , позичуючи европейське , не втратити українське . На що дійсно потрібно привернуту увагу народа  та політиків ??

 

    Усі гарно розмовляють про багате майбутне України , але  більшість людей , особливо шкільгного року ,розмовляють російською .  С чого ж потрібно почати кроки до справді незалежної  і щасливої держави  ? Хочу привернути  вашу увагу до Гетьмана  Соропадського , що він відстоював ,за що боровся , і чи має це значення у наш час ?

Скоропадський робив спроби, й далеко не завжди безуспішні, українізувати державний апарат, який майже повністю складався з колишніх царських чиновників — «українофобів». У всіх установах і військових частинах було створено курси українознавства. 
    При всілякому сприянні гетьмана міністр народної освіти та мистецтва М. Василенко розпочав українізацію загальноосвітньої школи. Зустрічаючи опір у педагогів і батьківських комітетів, він пішов обхідним шляхом: замість того щоб українізувати російські гімназії, засновував поряд з ними українські. Восени 1918 р. існувало вже близько 150 українських гімназій, у тому числі сільських. Було прийнято закон про обов'язкове вивчення української мови та літератури, а також історії та географії України в усіх середніх школах.
Поряд з існуючими університетами засновувалися нові — українські (перші —у Києві та Кам'янці-Подільському). У Київському, Харківському й Одеському російськомовних університетах почали працювати кафедри української мови, літератури, історії і права.
     У листопаді 1918 р. відкрилася Українська Академія наук. Наказом Скоропадського були призначені перші 12 академіків: по історико-філологічному відділу — Д. Багалій, А. Кримський, М. Петров, С. Смаль-Стоцький; по фізико-математичному — В. Вернадський, М. Кащенко, С. Тимошенко, П. Тутківський; по відділу соціальних наук — М. Туган-Барановський, О. Левицький, В. Косинський, Ф. Тарановський.


     Гетьман не шкодував коштів на культурні заклади. У серпні 1918 р. було організовано Національну бібліотеку, в котрій збиралися всі пам'ятки духовного життя українського народу — як рукописні, так і друковані. Засновувались Національний архів України, Національна галерея мистецтв, Історичний музей, Український національний театр під керівництвом П. Сакса-ганського, «Молодий театр» Л. Курбаса тощо.

Як на вашу думку, серед українських політиків зараз знайдеться ще один  Павло Скоропадський ? Чи у найбжчий час, Різдво ми будемо святкувати у грудні, разом з Санто Клаусом ?

                                        

                                              Свиридюк Олена  

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.