Виявлення козацької держави,її успіхів та поразок,символ боротьби за краще майбутнє
Одне з основних елементів становлення державності є визначення символіки. Символіка є свідченням боротьби за самовизнчення. Корені матеріальних та духовних символів козацтва слід шукати ще в глибину тисячоліть.Символіка є важливим складником будь-якої ідеології. Як верства,що орієнтувалася на здобуття певного статусу,козаки мусили виробити систему відповідних зовнішніх ознак,створити,або запозичити символи своєї козацької держави. Герби й родоводи,клейноди,зброя,коні,одяг,їжа-це усе,з чим пов'язувалося життя козаків,і що вирізняло їх з-поміж загалу.
Найбільшою святинею вважалася корогва-прапор,він був одним із найважливіших клейнод гетьмана і всього Війська Запорізького.
Найважливішу ознаку влади кошового отамана становила булава- палиця з горіхової деревини завдовжки 50-70 см зі срібною чи визолоченою кулею в кінці. Булава розкішно оздоблювалася, здебільшого смарагдами і перлами. Вона завжди була на видному місці; під час переговорів- у руках гетьмана, а під час виборів- на столі. Бунчук – відзнака гетьмана і кошового під час військових походів – це древко завдовжки 2 – 2,5 метри із золотою кулею, на якій було підвішено кінське волосся й червоні мотузки як символ гетьманської влади. Печатка — символ влади судді. Нею скріплювались всі документи Війська Запорізького, видані кошем універсали, привілеї, дипломатичне листування. На печатці зображений герб — постать козака, озброєного мушкетом і шаблею. Литаври – відзнака довбиша. Без ударів довбиша в литаври не можна було скликати січову раду. Ми, українці, пройняті духом козацтва. Українська символіка є відображенням української національної ідеї, в ній залишили слід незабутні сторінки нашої історії, нашої культури. Велика частина предковічної нації українського народу збережена на козацьких гербах і прапорах, що й нині слугують державницькими символами нашої країни.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.