Шипко: Першу карту козацького краю викарбовано на камені

8 декабря 2014, 13:10
Владелец страницы
0
46

Пам’ятний знак із зображенням фрагменту карти «2.Запоріжжя» Гійома Л. де Боплана було урочисто відкрито в Нікополі

6 грудня 2014 року в Нікополі  Дніпропетровської області відбулось урочисте відкриття  пам’ятного знаку із зображенням фрагменту карти «2.Запоріжжя»  Гійома Л. де Боплана, який був виготовлений та встановлений за підтримки народного депутата Андрія Шипка. 

Вищезгадана карта Г. Л. де Боплана   показує частку творчої праці автора і входить до єдиного комплексу карт України, створених ним в 30-ті – 50-ті роки XVII століття, та є поки єдиною в європейській картографії, на якій показано Микитин Ріг – територію нинішнього розташування міста Нікополь.

Оригінал карти зберігається  у Гданській науковій бібліотеці Польської академії  наук, а її сканована копія, на прохання наукової частини Нікопольського державного  краєзнавчого музею, 18 травня 2006 року була передана Генеральним консулом Польщі в Україні Ярославом Ксьонжиком під час урочистого зібрання з нагоди фестивалю польської культури в Нікополі.

Слід зазначити, що встановлення історичної пам'ятки сприятиме всебічному розвитку польсько-українських культурних відносин  та стане важливим об’єктом  на туристично-екскурсійних маршрутах  не тільки місцевого, а й всеукраїнського та міжнародного значення.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
ТЕГИ: карта,Никополь,Днепропетровская область,Гданьск,народний депутат,Запоріжжя
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.