Творець української армії

29 октября 2014, 01:17
Владелец страницы
0
27

Петро Конашевич-Сагайдачний -легендарний отаман

Майбутній полководець  народився в селі Кульчиці Перемишльської землі  в шляхетській  сім’ї ,що сповідувала провослав’я. Він вів свій рід із дрібної шляхти Попелей-Конашевичів. Навчався в Острозькій школі на Волині. Після випуску переїхав до Львова, а потім до Києва, де працював домашнім учителем, а також помічником київського судді Івана Аксака.

Військовому мистецтву молодого Птера навчав Самійло Кішка ,оспіваний у народних думах за героїчне визволення з турецького полону ,де перебував близько 25 років. Досвідчений гетьман відзначав непересічний талант свого учня : «Від молодих нігтів навчився він натягувати лук, проводити день за днем у сідлі, з труднощами боротися силою свого характеру; легко переносив він втрати, голод і працю, не боявся ворога і під час небезпеки проявляв відчайдушну хоробрість».Він також демонстрував неабияку політичну далекоглядність . Як пише В. Антонович:«Ще не бувши гетьманом, а ні старшим на Запоріжжі ,Сагайдачний уславив себе цілим рядом добре обміркованих вдалих походів на Туреччину і Крим. Козаки обирають його обозним, доручивши відати всією артилерією Січі, а з часом - і козацьким гетьманом».  У багатьох походах він підтвердив славу одного з найвидатніших державних діячів і полководців Європи. У козацьких походах на Молдавію, Лівонію виявив себе як хоробрий та умілий воїн. Він швидко завоював авторитет серед запорожців. Під проводом Сагайдачного козаки здійснили успішні походи проти Туреччини і Кримського ханства. Особливого розголосу в Європі лицарська звитяга українських козаків набуває після здобуття ними у 1614 році турецької фортеці Синоп, а згодом і Кафи – величезного невільницького ринку в Криму. Козаки розбили 14 тисяч мусульман, потопили багато турецьких галер, визволивши тисячі українських бранців.

Саме Петру Сагайдачному завдячують козаки своею славою,бо він не тільки ввів досить сувору армійську дісципліну ,а й розробив оригінальну ,властиву лише їм ,тактику бою ,враховуючи слабкі місця і переваги над супротивником .Вони були надійним щитом на східних кордонах Польщі ,потужною силою ,з якою повинні рахуватися. Після знаменних походів на Туреччину і Московію ,а також Хотинської битви Петро Сагайдачний отримав від польського королевича Владислава не просто подарунок у вигляді меча ,інкрустованного золотом і діамантами ,а визнання гетьмана ,що тепер міг вести переговори на рівні з королем ,і очолюванного ним козацтва.

Петро Конашевич-Сагайдачний -легендарна постать української історії,герой свого часу ,що возвеличив своїми справами рідний народ і був гідним сином своєї землі ,а також прикладом для наслідування нащадкам, і особливо -нашим сучасникам .


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.