Постать Петра Сагайдачного в історії України

21 октября 2014, 23:31
Владелец страницы
0
35

Найяскравіші вчинки Сагайдачного

Хоча й доба Сагайдачного була короткою,проте мала важливу роль в історії Украіни. Блискучий полководець, мудрий політик Петро Конашевич-Сагайдачний не просто так згадується сьогодні у супрроводі таких слів. "Був то чоловік великого духу, що сам шукав небезпеки, легковажив життям, у битві був першим, коли доводилося відступати-останнім".

 П.Конашевич-Сагайдачний – один з найвидатніших козацьких ватажків, людина великих організаторських здібностей, безстрашний, видатний полководець, схильний до активних наступальних дій, який мав звичку раптово робити наступи і напевно саме цій своїй звичці і має дякувати. Водночас він був талановитим дипломатом і державним діячем. багато людей і політиків зараз захоплюються біографією і політичною діяльністю Сагайдачного.

 Брав участь у знаменитих морських і суходільних походах проти Кримського ханства і Турецької імперії, заживши особливої слави. був справжнім лідером і продумував кожний свій крок,хоча й зі сторони це могло здатися спонтанністю.

Народився в с. Кульчиці на Львівщині, навчався в Острозькій академії, був на службі в київського судді Аксапа, а згодом опинився серед запорожців. Не просто ж так доля розпорядилася щоб він потрапив саме до козацтва.

 З 1616 р. І до кінця свого життя він був гетьманом Війська Запорозького.Керування та організаторські здібності були в нього нібито в крові.Ставши гетьманом, П.Конашевич-Сагайдачний велику увагу звертав на зміцнення війська:

 Систематично проводив його реорганізацію; 

Звільнився від ненадійних і тих, хто порушував дисципліну;

Дбав про озброєння козаків;

Домігся, щоб кожен козак мав коня;

Проводив тренування і навчання війська;

Час від часу проводив огляд військового вишколу козаків;

Збільшив кількість чайок до 300.

 П.Конашевич-Сагайдачний відомий і своєю просвітницькою діяльністю. Він з усім військом був вписаний до Київського братства, підтримував з ним тісні стосунки, постійно опікувався цим культурним і духовним центром, надаючи йому велику матеріальну допомогу. Він здобув собі слави і двома великими походами: Московським 1618 року і Турецьким 1621 року – Хотинська битва.

В зовнішній політиці Сагайдачний намагався запевнити Війську Запорізькому певну свободу рухів. Брав участь в тогочасній європейській політиці. Підтримував наміри польського короля Владислава і в 1618 році у з кільканадцятьма тисячами козаків він ходив в похід на Молдавщину. Був членом ордеру "Християнської міліції" і боротьбу з мусульманським світом вважав за головне завдання козачинни.

Сагайдачний- являє собою дуже поважну постать в історії,що варто було б політикам сьогодення брати з нього приклад. Його життя- вияв високого патріотизму та любові до рідної землі. Ось які герої мають бути у нашому суспільстві. Героїчна постать Сагайдачного-у центрі творів Данила Мордовця "Сагайдачний", Осипа Маковея "Ярошенко", а ткож у численних піснях, легендах.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.