Послухайте, про що співають "Мальви"…

9 апреля 2014, 00:02
0
68

Раніше мені чомусь здавалося, що усна народна творчість, а особливо пісенна – це минувшина, щось таке, що давно записане, видрукуване, виспіване і зберігається на полицях бібліотек.

Послухайте, про що співають "Мальви"…

   Раніше мені чомусь здавалося, що усна народна творчість, а особливо пісенна – це минувшина, щось таке, що давно записане, видрукуване, виспіване і зберігається на полицях бібліотек. Я замислився над тим, чи розвивається народна творчість нині, у наші дні? Що, раніше пісні  творили, а зараз ні? Якщо так, то чому? І ось що з’ясувалося: ми маємо велику кількість пісень, які люди залюбки співають нарівні з  традиційно народними піснями, пісні мають авторів і композиторів. Отже, можемо стверджувати, що пісенний жанр, народної творчості живе і сьогодні. До того ж, мені пощастило побувати на концерті народного художнього вокального ансамблю "Мальви", де мої остаточно сумніви розвіялися.

   Основою репертуару вокального ансамблю є українські народні пісні, пісні  героїчної тематики (стрілецькі, повстанські); твори сучасних українських композиторів, духовні пісні, місцевих авторів.

   Вокальний ансамбль створено у 1989 році на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму.  На початку незмінним керівником і концертмейстером був Михайло Миколайович Чайка (сьогодні покійний).

   У січні 2009 року керівником і концертмейстером став Віталій Олегович Лупійчук. Під його керівництвом колектив бере активну участь у творчому житті училища та міста, зокрема, в презентаціях книг, відкриттях експозиційних виставок, урочинах з нагоди ювілеїв видатних українських діячів.

   Народний художній вокальний ансамбль "Мальви" У 2006 році став переможцем творчого звіту професійно-технічних і вищих навчальних закладів області, "Величаймо Україну піснею своєю". А далі – нагорода за нагородою. Був відзначений цей колеткив і у 2011-2012 роках – Дипломом першого ступеня" і Грамотою управління освіти і науки Тернопільської обласної Державної адміністрації.

   Головна мета учасників ансамблю – відродження національних традицій та сприяння розвитку української культури. В колективі співають учні згаданого навчального закладу. При ансамблі функціонує підготовча група з числа учнів училища 1-го року навчання. Підготовча група має самостійну концертну програму. ЇЇ учасники є, по суті, заміною основного складу на другому і третьому році навчання.

Підсумовуючи, додам. Коли побуваєш на концерті ансамблю "Мальви", здається, що похмурий день світлішає. А ще зникає втома, посилюється бажання творити добро, прощати зло, любити людей і весь цей прекрасний у своїй гармонії світ...

Назар Волянський

Учень 11-А класу Тернопільської ЗОШ №22

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.