Оформлення декрету на бабусю?

17 августа 2012, 22:58
Адвокат, Куратор горячей линии "Ты и право", Советник Председателя ФПУ по правовым вопросам
0
995
Оформлення декрету на бабусю?

Неординарне запитання



На телефонну гарячу лінію «Ти і право» надійшло звернення громадянки Н. наступного
характеру. Так, абонент перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Дитині 2, 5 роки.
Запитання: Чи може вона з початку осені вийти на роботу, а «декрет» оформити на
бабусю дитини?

Відповідь надана абоненту:
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» - право
на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом
має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка
фактично здійснює догляд за дитиною.
ч. 5 ст. 14 вищезазначеного Закону зазначається, що у разі виходу на роботу матері
дитини, до закінчення строку догляду у режимі повного робочого часу зазначена допомога
виплачується особі, яка продовжує догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Таким чином, на підставі вищевикладеного бабуся дитини в разі виходу матері дитини на
роботу, має абсолютне право щодо отримання допомоги по догляду за дитиною.
Слід зазначити, що нарахування даної допомоги буде здійснюватися лише за письмовою
заявою цієї особи та на підставі довідки матері дитини про те, що виплату зазначеної
допомоги їй припинено, в заяві слід зазначити дату припинення даної виплат
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.