Об’єднатися, щоб стати успішними: Ірпінь збирає навколо себе сильну громаду

04 квітня 2016, 21:41
Власник сторінки
голова політичної партії «Нові обличчя»
0
517
Об’єднатися, щоб стати успішними: Ірпінь збирає навколо себе сильну громаду
місто Ірпінь

До адміністративної реформи в Україні ставлятьcя по-різному. У першу чергу, люди лякаються змін, а місцева влада не завжди докладно пояснює новий устрій, до якого рухається держава.

   Але реформа повинна відбутися. В Приірпінні Київської області ми не просто ламаємо стару систему. Ми вже зараз будуємо сильну і успішну громаду. 

Кожна реформа – це рух новою дорогою. Успіх залежить від того, яка ціль попереду. Ми в Приірпінні чітко бачимо мету – збудувати сильну і успішну громаду, фінансово незалежну і відповідальну за свій розвиток. Для України в цілому адміністративна реформа – це можливість припинити розкрадання коштів дорогою від державної казни до бюджету невеликого села. А для кожної громади –  мати якісні дороги, достатньо дитячих та медичних закладів, робочі місця.

Свого часу  Польща змінювала свій устрій мало не силоміць. Що з того вийшло – можна бачити на прикладі невеличких польських містечок: чисті вулиці, зелені газони, реконструйовані п’ятиповерхівки і задоволені люди. Ми об’єднуємося добровільно, тому чекаємо від кожної людини розуміння та підтримки. Наразі ми їх маємо.

Минулого року місто Ірпінь та село Михайлівка-Рубежівка на Київщині прийняли історичне рішення про добровільне об’єднання громад. Селяни мали вибір: приєднатися до Ірпеня, Бучі або Бородянського району. Мешканці проголосували за Ірпінь і для нас важлива їхня довіра.  Ми стрімко будуємо інфраструктуру, наповнюємо бюджет, піклуємося про здоров’я та освіту.

Чесно кажучи, адміністративна реформа для Ірпеня – це не новина. Ми  вже маємо досвід роботи об’єднаної громади. Багато років місто є адміністративним центром Ірпінського регіону, до якого входять Ворзель, Гостомель і Коцюбинське. А до 2007 року входило ще й місто Буча. Іншим громадам доводиться будувати новий адміністративний устрій з чистого аркушу і ми готові ділитися своїм досвідом.

Звісно, до остаточного формування нового адміністративного устрою  в Україні з громадами, повітами та регіонами ще далеко. Але ми вже налагоджуємо роботу для того, щоб наші населені пункти не переживали шок від реформування, а використовували нові можливості для розвитку. 

Зокрема, сільського голову Михайлівки-Рубежівки Андрія Помазана ми ввели до складу виконкому Ірпінської міської ради. Сюди ж входять селищні голови Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинського. Почали координувати генеральні плани розвитку наших населених пунктів.

Наразі створена дорожня карта, за якою будемо підтримувати громаду Михайлівки-Рубежівки. Серед першочергових завдань – будівництво дитячого садка, бо у черзі до існуючого садочка перебуває 180 дітей. Розробляється проект дошкільного закладу на 140 місць. Будуємо стадіон з живим газоном, який буде оснащено сучасною системою поливу.

Взялися за дороги. Власне, на 80 – 90% село асфальтоване, але стан доріг – не найкращий. Цього місяця з’явиться перший кілометр нового асфальтового покриття. Плануємо також збудувати парк площею 12 тисяч кв.м, встановити дитячі та спортивні майданчики, зробити тротуари. Вивчаємо варіанти вирішення проблем водоканалізаційних мереж.

Бути разом і бути сильними. Для України – це життєво важлива формула. Тому ми раді мати у своєму об’єднанні одне з найстаріших населених пунктів Приірпіння. До XVII століття Михайлівка-Рубежівка належала Києво-Печерській лаврі. Тут перебував на послуху відомий політичний, церковний і освітній діяч Петро Могила. Він згадує про Рубежівку в своїх власноручних записках. Вони зберігаються в Національній бібліотеці України ім. Вернадського у Києві. У Михайлівці-Рубежівці встановлено пам’ятник Петру Могилі.

На Київщині розкидані унікальні села, які заслуговують на гарну новітню історію. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: реформы,Ірпінь,приірпіння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.