ЖИТТЯ СТАЄ КРАЩЕ, ЖИТИ СТАЄ ВЕСЕЛІШЕ

14 октября 2012, 09:21
Віце-президент ICC Ukraine. Освіта: КТІЛП (інженер механік); БДІНГ (організатор промвиробництва та капбудівництва), інша.
0
310
ЖИТТЯ СТАЄ КРАЩЕ, ЖИТИ СТАЄ ВЕСЕЛІШЕ

ПРОГРАМА УРЯДУ КРЕДИТУВАННЯ ЖИТЛА ПІД 2-3% ДЛЯ ЛЮДЕЙ, А МОЖЕ СВОЇХ ЛЮДЕЙ?

Чесно кажучи не знаю звідки у автора цієї статті “Чи побачимо житлові кредити під 3%?” та цієї “Государственные ипотечные кредиты под 3% - для избранных” (http://www.business.ua/blogs/finansy/vmedved_blog/884/) з'явилось 30 тис. квартир???


Дивись мої розрахунки.
Уряд пропонує кредитувати квартири з площею 50 м2 по вартості 4000 грн за м2, вартість 200000 грн, процентна ставка 2%, термін 10 років.
Перший внесок позичальника 25% вартості = 50000 грн.
Сума основного боргу = 200000 – 50000 = 150000 грн.
Проста % ставка кредитування.
Майбутня вартість FV = 150000 х (1 + 0,02х10) = 180000 грн.
Проценти = 180000 – 150000 = 30000 грн.
Саме цікаве, що при збереженні темпів інфляції протягом 10 років рівня 2011 року (дані Держкомстату), який становив 4,6%, то
Теперішня вартість PV = 180000 : ((1 + 0,046)10) = 114804 грн.
З урахуванням темпу інфляції 4,6% протягом 10 років
Втрати банку становитимуть 114804 – 150000 = -35196 грн – такий кредит під ставку 2% недоцільно надавати позичальнику.

Припустимо, що процентна ставка іпотечного кредиту банку дорівнює депозитній ставці = 12%.
Робимо такі ж розрахунки.
Сума основного боргу = 200000 – 50000 = 150000 грн.
Проста % ставка кредитування.
Майбутня вартість FV = 150000 х (1 + 0,12х10) = 330000 грн.
Проценти = 330000 – 150000 = 180000 грн.
З урахуванням темпу інфляції 4,6% протягом 10 років
Теперішня вартість PV = 330000 : ((1 + 0,046)10) = 210473 грн.
210473 – 150000 = 60473 грн - під 12% банк може надати кредит позичальнику.
Рахуємо покриття державою втрат банка за рахунок виділеного 1000000000грн.
60473 – (- 35196) = 95669 грн.
Дисконтуємо 1000000000 на темп інфляції за 10 років виходить
1000000000 : ((1 + 0,046)10) = 637798002 грн
Рахуємо кількість квартир 637798002 : 95669 = 6667 квартир або у разі сім’ї з 3-х чоловік, то виходить 6667 х 3 = 20001 чоловік покращать умови житла!!!
Ці розрахунки з урахуванням дисконту майбутньої вартості житла на темп інфляції.
Кількість житла по кредиту можливо збільшити у разі фінансування державою банків у повному обсязі зразу – 1000000000 грн
У разі без дисконту, то кількість житла становитиме без урахування темпів інфляції.
180000 – 30000 = 150000
Рахуємо кількість квартир 1000000000 : 150000 = 6667 квартир або у разі сім’ї з
3-х чоловік, то виходить 6667 х 3 = 20001 чоловік покращать умови житла!!! Цифри співпали.
Я впевнений, що ця програма для своїх, а не для людей!!!
А ще необхідно потурбуватися про себе коханого та забезпечити собі на бутерброд з чорною ікрою...
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.