Власник сторінки
Публічний інтелектуал, доктор філософії з права, правозахисник, дослідник і практик миру та ненасильства.
Молитва Євангельських християн (Квакерів) за мир в Україні.
2 жовтня 2024 року в Києві було утворено Релігійну організацію "Релігійна громада Квакерів: Збори Друзів України", яка відноситься до конфесії Євангельських християн. З того часу українські квакери разом із Друзями з англомовних країн збираються онлайн по неділях для традиційного мовчазного молитовного служіння, під час якого кожен, кого "веде дух", може виголосити своє служіння (ministry: молитву, проповідь).
Квакери (Релігійне Товариство Друзів) відомі тим, що не чекають царства Божого на небі і прагнуть побудувати його на землі, кажучи правду можновладцям, закликаючи людей до життя у любові та справедливості, допомагаючи знедоленим і пригнобленим, керуючись мирним свідченням, відмовляючись вбивати чи застосовувати насильство.
Релігійне Товариство Друзів заснував у Англії у 17 столітті мандрівний проповідник Джордж Фокс, який вірив, що кожна людина може безпосередньо, без диктату зверхнього "священноначалія", спілкуватися з Ісусом Христом, який чує молитви кожної людини і тихий голос якого може почути кожна людина через власне серце. Він стверджував, що Біблія є важливим записом досвіду спілкування з Богом, але кожна людина може отримати такий досвід самостійно, "експериментально". Якось він спитав з церковної кафедри: "Ви повторюєте, що Ісус казав те-то і апостоли казали те-то, а що ви самі можете сказати?". Одна з сучасних молодих англійських квакерок у тіктоці сформулювала це так: "Я квакер, тому що я люблю Бога, але не люблю, коли мені хтось каже, що я маю робити".
За сумніви у авторитеті державної церкви та усіх єпископів і пап Фокса неодноразово ув'язнювали. Кромвель, знаючи про його популярність, пропонував звільнити його з тюрми, якщо він погодиться стати капітаном армії, на що Фокс відповів, що диявола не можна вбити шпагою та пістолетом і тільки вірність своїй совісті, правді та любові, Божим заповідям допоможе людям жити у справедливому мирі.
Зрештою Фокс та його послідовники переконали можновладців, що чесність та миролюбство квакерів є гідним доповненням до згуртованості та прогресу нації, і квакерство поширилося в Англії, а потім і по всьому світу. Квакери зробили багато для ліквідації рабства, припинення застосування тортур до в'язнів, визнання прав людини, подолання расової дискримінації та створення міжнародних організацій. У витоків руху за громадянські права афроамериканців у США стояв квакер Баярд Растін, близький радник Мартіна Лютера Кінга. За гуманітарну роботу, в тому числі медичну допомогу пораненим під час двох світових воєн Квакери отримали Нобелівську премію миру.
НЕХАЙ БУДЕ СВІТЛО!
Молитва за мир від Євангельського християнина (квакера).
Друзі, я сповнений надії, тому що стало більше щирих дискусій про жахи війни та про припинення війни. Все більше світових лідерів публічно вимагають від Путіна припинити бійню.
Російська опозиція організовує антивоєнний марш у Берліні з вимогою посадити Путіна на лаву підсудних та покласти край агресивній війні.
Минулого тижня народні депутати України публічно розкритикували корупцію та жорстокість військових центрів комплектування, а президент Зеленський заявив, що мобілізація потребує змін.
Це правда, тому що люди справді страждають, і ми тримаємо у світлі кожного, хто страждає від війни та інших несправедливостей.
Шлях до справедливого миру стає зрозумілішим у світлі правди.
Ми завжди повинні ходити у світлі.
Хоча російська агресія нагнітає океан темряви, страждань і смерті, ми повинні йти у світлі.
Який павербанк міг би підтримувати радісне світло?
Це наша душа, сповнена Христової любові, сповнена дарів від Творця, від нашого Отця Небесного.
Це дар віри, коли ми слухаємося Його і перемагаємо зло добром; тому що сказано в Другій книзі Хроніки 20:17: вам не доведеться битися у цій битві; тримайтеся твердо і побачите перемогу, яку Господь дасть вам.
Це дар мудрості, який кращий за зброю військову, як сказав Екклезіаст 9:18.
І це творчість; бо, рухаючись у світлі, ми повинні бути творцями кращого життя, а не руйнівниками та вбивцями.
Творець світу створив людей на свій образ (Буття 1:27), тому кожна людина має дар бути творцем кращого життя. І коли ви замислюєтеся, як діяти, з чого почати творити краще життя, пам’ятайте, що на початку було слово (Івана 1:1), і було сказано: «Нехай буде світло» (Буття 1:3).
Запис молитовного служіння Квакерів, яке дух рухає утворити Збори Друзів України
У Міжнародний день ненасильства, 2 жовтня 2024 року, ми зібралися в Оазі Миру в ботанічному саду Київського університету на богослужіння з тихою молитвою за мир в Україні.
Ми сприймаємо страждання українського народу від російської агресії, і постать Махатми Ганді тут нагадує нам, що ми могли б досягти справедливості та миру без насильства, перемогти зло добром (до Римлян, 12:21).
Нас надихає Нагірна проповідь, євангельські заповіді Христа про досконалу універсальну любов до всіх і кожної особи, про відмову вбивати чи навіть гніватися (від Матвія 5: 21-26, 43-48).
Ми любимо Мирне Свідчення і готові відстоювати його так само сміливо, як його відстоювали раніше дванадцять Квакерів у 1660 році, Джордж Фокс у 1651 році, ранньохристиянський мученик Максиміліан Тебеський та багато інших добрих людей.
Ми дбаємо про все життя і ведемо своє життя як священний експеримент, без будь-яких догм, але у пошуку і праці заради правди та досконалої любові, продовжуючи служіння у мирі та радісно прямуючи у світлі.
Ми віримо у внутрішнє світло правди, любові, гідності та сумління в кожній людині, незалежно від того, у якій духовній чи гуманістичній традиції людина зростала; кожна особа може казати правду і кожна особа має бути почутою.
Друзі домовилися, на місці та онлайн, що ми утворюємо Релігійну організацію «Релігійна громада Квакерів: Збори Друзів України», коротко «Збори Друзів України», також користуючись девізом «Квакери: Друзі України», щоб разом легітимно і законно сповідувати свою релігію в громаді без статусу юридичної особи на підставі статті 35 Конституції України, статті 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, статті 9 Європейської конвенції з прав людини, статті 8 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, статті 1130 Цивільного кодексу України.
Було погоджено, що віра і практика Зборів Друзів України формується у пошуку правди і миру в нашому житті на основі історичної віри та практики Квакерів, включаючи Євангельські християнські корені (блаженні миротворці, Матвія 5:9), і сучасної віри та практики Центрально-Європейських, Британських та інших Зборів Всесвітнього консультаційного комітету Друзів, включаючи Світові Пленарні Збори; вона дозволяє також добросовісно поєднувати участь у Зборах Друзів України з участю у інших релігійних чи нерелігійних організаціях.
Було домовлено доручити клерку службу дбайливого ведення справ нашої релігійної громади у відповідності до того, як визначається і погоджується молитовними зборами з увагою до справ.
Це було спільно погоджено, і очікується, що це залишатиметься спільно погодженим в майбутньому; а також ми сподіваємося зберегти нашу надію, що колись збудеться пророцтво про те, що «Не підійме меча народ проти народу, і більше не будуть навчатись війни» (Ісаї 2:4; Міхея 4:3).
Це записав клерк Юрій Шеляженко від імені всіх, хто взяв участь у нашому молитовному служінні.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.