Провину за витік документів з Пентагону ми покладаємо на наші системи і людей!

14 квітня 2023, 00:24
Власник сторінки
Адвокат, член Совета директоров WEST SUPPORT (США)
0
49
Провину за витік документів з Пентагону ми покладаємо на наші системи і людей!

Днями я був гостем програми «Воєнні підсумки дня», яка готується для телеканалу Еспресо (Україна) командою аналітичної агенції Defense Express.

Говорили головним чином про ситуацію у США навколо витоку таємних документів Пентагону. Мої відповіді-коментарі, які я дав кілька днів тому, нині почали підтверджуватися конкретними фактами.

- Як у США намагаються знайти вихід із ситуації, щоб мінімізувати ризики у майбутньому?

- Те, що трапилося, це – ганебно. Триває розслідування, намагаються розібратися чому так сталося. Таке в нас буває. Частково так трапляється тому, що багато хто часто намагається переслідувати короткі комерційні цілі. Дехто ж просто воліє звернути на щось увагу, і це далеко не завжди ідеологічно вмотивовано. Радше подібне мотивовано якимись короткими комерційними мотивами: скинути щось у ЗМІ, привернути до чогось увагу тощо.

В нас чимало великих організацій, котрі мають надто багато інформації. Є багато бюрократії. Різні помилки та збої – вони бувають. Коли когось ловлять, то його, звичайно ж, карають. До таких речей в нас ставляться дуже серйозно.

Нинішня ситуація отримала величезний розголос і резонанс. В нас про неї написали дуже відомі видання, ситуація обговорюється і в Конгресі, і в Сенаті, і в Держдепартаменті.

В нас подібне трапляється й трапляється з різних причин. В основному – з комерційних.

- Ця ситуація могла бути викликана комерційними інтересами певної особи чи групи людей?

- В цій ситуації підстава може бути й інша. Але, нині триває розслідування цієї справи і поки в нас немає якоїсь однозначно чіткої причини того, чому саме так могло статися.

Але, часто буває, що хтось хоче щось продати, звернути на себе увагу, отримати більше рейтингів собі, щоб щось стало частиною якоїсь його книги, життєпису тощо. Такого типу речі часто стаються. В нас дуже сильно люди полюють за сенсаціями.

- Прослуховувались низка лідерів іноземних країн. Як вплине це на подальші відносини офіційного Вашингтона з ними і чи шукатимуться у США варіанти пояснень владі цих країн, чому таке відбувалося?

- Думаю, таке можливо, але поверхово. Бо багато хто знає, що наші служби, в рамках збирання даних, отримують інформацію про своїх співробітників, колег тощо. Не задля того, щоб її потім використати зі злим наміром, а просто – така суть роботи розвідки та служб збирання інформації.

Тому, в наших політичних колах немає відчуття, що це створить проблеми із нашими колегами у Європі та призведе до якихось великих скандалів. Звичайно ж, те, що відбувається і було озвучене на загал через зливання інформації – скандально і некрасиво. Але, ми не думаємо, що це стане зачіпкою для виникнення проблем у наших відносинах з іншими країнами-партнерами.

- Чи говорять про «російський слід» у цій ситуації? Чи це – суто американська історія, а не намір росіян здобути таку чутливу і важливу інформацію?

- В нас про це згадували. Одразу пригадали, що Росія побідне робила, робить і робитиме. Але, у цій ситуації Росія цього не робила.

В нас був висновок експертів, який потім офіційно оприлюднили наші ЗМІ, що США тут виключають роль РФ (хоча вона на таке спроможна і для неї це – звична методика).

В нинішній ситуації провину ми покладаємо на наші системи і людей, які не були проконтрольовані, а були, вірогідно, мотивовані або грішми, або нудьгою, але навряд чи якоюсь ідеологією.

- Чи може це бути елементом внутрішнього протистояння між американськими політичними групами чи військовими, які, приміром, симпатизують тому ж таки Трампу? Такі ризики існують?

- В даній ситуації – навряд чи.

Якщо таке й могло мати місце, то це могла бути просто якась одна людина, яка працювала нескоординовано. Така наша думка.

Знову ж таки, розслідування продовжується. Поки має місце лише публічна інформація. Але, думка моїх знайомих, які в активній політиці США, полягає у тому, що вони не вважають, що існує якийсь системний рух. Вони вважають, що це було, скоріше за все, таке собі «хуліганство» чи щось, що мотивувалось бажанням створити сенсацію.

- Але ж, таке «хуліганство» дорого обійдеться американській стороні… Чи можливі якісь серйозні кадрові рішення у спецслужбах США чи Пентагоні після завершення розслідування?

- Думаю, однозначно. Це ж не якийсь фейк, чутка чи жарт. Це – серйозна справа.

Я не сумніваюсь, що будуть кадрові зміни. Навіть, якщо не знайдуть конкретних фігурантів цього зливу документів, то, я впевнений, будуть зроблені безпрецедентні кроки для мінімізації шансів повторення коли-небудь у Пентагоні подібної ситуації.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: США,Пентагон,Секретные материалы,Война в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.