Члени ООН підтримують територіальну цілісність України!

18 листопада 2022, 12:25
Власник сторінки
0
76

Генасамблеї ООН офіційно засудила спробу Росії анексувати території України!

Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію про невизнання псевдореферендумів на окупованих Росією територіях України. Резолюція має назву "Територіальна цілісність України. Захист принципів статуту ООН".
Резолюцію розглядали на 11-й надзвичайній спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН з 10 жовтня. 143 із 193 країн-членів проголосували за резолюцію, 35 утрималися, 5 — проголосували проти.
Проти: Росія, Білорусь, Сирія, Нікарагуа, Північна Корея. Утримались, зокрема, Алжир, Вірменія, Болівія, Бурунді, ЦАР, Китай, Конго, Куба, Еритрея, Таджикистан, В'єтнам, Зімбабве, Таїланд.
Резолюція відхиляє будь-які зміни в статусі українських областей, закликає держави, міжнародних організацій та спецустанови ООН не визнавати будь-які зміни статусу областей України та вимагає від РФ негайно та безумовно скасувати свої рішення щодо статусу областей України і негайно, повністю і безумовно вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд зазначила під час виступу, що як і в 2014 році Росія намагається "перевірити" ключові принципи міжнародного права.
"Яким чином ще можна пояснити таку неповагу до цінностей суверенітету, територіальної цілісності, миру, безпеки? Як іще можна пояснити жахливі напади на мирних жителів та цивільну інфраструктуру цього тижня? Як іще ми можемо пояснити власне ті самі слова Путіна про загрозу використання ядерної сили? Це погрози проти цієї організації, це погрози проти усіх нас... Але ми також чітко доносимо, що ми відкидаємо будь-які спроби анексії Росією, що ми відкидаємо таке ставлення до територіальної цілісності та національного суверенітету, ми відкидаємо подібні дії, тому що віримо в ООН", — сказала вона.
Представник Китаю в ООН Ген Шуан знову закликав "до діалогу": "Ми маємо дотримуватися діалогу та залучення політичного вирішення кризи в Україні. Китай глибоко стурбований нещодавньою інтенсифікацією конфлікту та засуджує жертви серед мешканців. Терміново потрібно, щоб сторони утрималися та уникали ескалації конфлікту, щоб запобігти конфронтації, аби вона не вийшла з-під контролю... Криза в Україні має бути вирішена мирним шляхом і ми маємо забезпечити дипломатичне рішення. Проєкт резолюції, поданий на цій надзвичайній спеціальній сесії на голосування не допоможе досягти вищевказаних цілей, тому китайська делегація утримується".
Представник Франції в ООН Ніколя де Рів'єр наголосив, що "Росія вирішила відкрити шлях іншим війнам".
"Те, що зараз відбувається у Європі може відбутися завтра деінде. У Азії, Африці, Латинській Америці. Ми повинні не забувати, поки Росія продовжує умисно обстрілювати цивільну інфраструктуру та міста, адже це примножує порушення, які можна назвати воєнними злочинами, Франція ніколи не погодиться, аби усе диктувала "сила" і ніколи не визнає псевдореферендуми чи нелегальну анексію українських територій. Франція продовжуватиме підтримувати Україну суверенітет та територіальну цілісність стільки, скільки буде необхідно".
11-та надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН розпочала розгляд проєкту резолюції про невизнання псевдореферендумів на окупованих Росією територіях України 10 жовтня. Співавторами документа стали близько 15 держав. Суспільне транслювало засідання.
Підтримка нової резолюції ООН про невизнання псевдореферендумів на окупованих Росією територіях України — це можливість для кожної держави бути на "правильному боці історії та зробити свій внесок у перемогу над Росією". Про це раніше заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
"Ця резолюція не лише про підтримку територіальної цілісності нашої держави, але й про здатність міжнародної спільноти відстояти основоположні принципи Статуту ООН… Підтримка нової резолюції – це про те, щоб бути на правильному боці історії та можливість для кожної держави зробити свій внесок у перемогу", — акцентувала Джапарова.
Практика фіктивних референдумів і спроби незаконної анексії не нова для Росії — вона вже застосовувалася в українському Криму у 2014 році. Джапарова нагадала, що з того часу і до початку повномасштабного вторгнення, з ініціативи України було ухвалено 11 резолюцій Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності нашої держави, захисту прав людини в окупованому Криму та щодо проблеми мілітаризації Росією українського півострова.
Після 24 лютого Генеральна Асамблея ООН вже схвалила дві резолюції: "Агресія проти України" та "Гуманітарні наслідки агресії проти України".
Що відомо?
23-27 вересня 2022 року на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей російськими військами відбулись псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонувала українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходили озброєні військові.
В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ. У ЄС попередили, що за жодних умов не визнають результатів "референдумів".
30 вересня президент РФ Путін оголосив про "приєднання" Донбасу, Херсонської і Запорізької областей до РФ і закликав Київ до переговорів.
Рішення Росії визнати самопроголошені «республіки» на тимчасово окупованих територіях сходу України спричинило негативну реакцію світових лідерів, організацій та країн. У їхніх заявах ідеться про те, що визнання маріонеткових утворень "Л/ДНР" є порушенням міжнародного права, грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України.
ЄС ухвалив пакет суворих санкцій проти Росії у відповідь на дії, спрямовані проти суверенітету й територіальної цілісності України, які є абсолютно неприйнятними для Європи.
Як повідомляє Укрінформ, про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
«Наші дії є відповіддю на агресивну поведінку Росії, яка продовжує ескалацію кризи, яку сама створила. Ми готові на подальші кроки у відповідь. ЄС є єдиним та діє швидко», - зазначила вона.
Фон дер Ляєн привітала той факт, що країни ЄС дійшли політичної згоди стосовно нового пакету санкцій проти Росії.
«Рішення Росії визнати Донецький та Луганський регіони України є незаконним та повністю неприйнятним. Це ж стосується рішення надіслати війська у ці регіони. Ми не можемо цього прийняти. Це рішення порушує територіальні цілісність та суверенітет України. Росія не поважає власні міжнародні зобов’язання та порушує ключові принципи міжнародного права. Росія створила цю кризу та є відповідальною за її ескалацію. Ми зараз швидко допрацюємо санкційний пакет. І ми будемо тісно координувати цю роботу з нашими партнерами», - розповіла очільниця Єврокомісії.
Вона нагадала, що цей «солідний пакет» європейських санкцій містить низку цілеспрямованих заходів, які є чіткою відповіддю на порушення Кремлем міжнародного права. Санкції прямо уражають осіб та компанії, що причетні до агресивних дій. Зокрема, це стосується банків, які фінансують російський військовий апарат. ЄС також заборонив торгівлю з ОРДЛО - точно так, як це було зроблено стосовно анексованого Криму у 2014 році. Ще одна складова пакета - обмеження російської влади у доступі до капіталів на фінансовому ринку ЄС.
«Ми зробимо для Кремля якомога складнішим проведення його агресивної політики», - додала Урсула фон дер Ляєн.
При цьому вона висловила підтримку рішенню Німеччини припинити сертифікацію Nord Stream 2 та наголосила на необхідності забезпечити незалежність Євросоюзу від російського газу.
 «Переконана, що уряд Німеччини абсолютно правий стосовно Nord Stream 2. Цей проєкт має оцінюватися у світлі безпеки енергетичного постачання для всієї Європи. Тому що ця криза показала, що Європа все ще занадто залежить від російського газу. Ми маємо диверсифікувати наших постачальників та зробити масштабні інвестиції у відновлювані джерела. Це стратегічні інвестиції у нашу енергетичну незалежність», - наголосила президентка Єврокомісії.
Як повідомлялося, 21 лютого президент Росії підписав укази про визнання двох самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.