Окремі питання законного створення адвокатського бюро

3 ноября 2021, 21:50
Владелец страницы
Провідний юрисконсульт, стажист адвоката
0
7

В даній статті з'ясовується, чи можуть два адвокати створити адвокатське бюро.

  Адвокатське бюро є однією з організаційних форм адвокатської діяльності. Чи дозволено двом адвокатам створити його?

Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами. Зокрема різні за своїм змістом питання, що стосуються всебічного з’ясування легального створення адвокатського бюро, регламентують:

1.    Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);

2.    Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року № 5076-VI (далі по тексту – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Чинне законодавство, будучи багатогранною системою, водночас гарантує тим або іншим особам різні за своїм змістом майнові та немайнові можливості. Зокрема ч. 1 ст. 59 Конституції України закріплено юридичну норму про те, що кожен має право на правову допомогу.

    Чіткий та недвозначний зміст вищевказаної норми щодо чіткого з’ясування цілої низки різних правил, згідно з якими можна створити адвокатське бюро, конкретизують інші закони, що в свою чергу посідають одні з почесних місць в національній правовій системі. Що це означає?

    Відповідні нормативно-правові акти передбачають основоположні засади вмілого і добросовісного створення різних за своїм статусом юридичних осіб. Скажімо у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 1 ст. 14 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатське бюро є юридичною особою, що створена одним адвокатом й діє на підставі статуту. 

    Звідси випливає ціла низка важливих положень. Зокрема треба зазначити, що адвокатське бюро – це одна з організаційних форм адвокатської діяльності, яке не можуть створити кілька фізичних осіб, наприклад, два вмілих адвокати, що в свою чергу хочуть надавати юридичні послуги.    

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.