Окремі питання законного створення адвокатського бюро

03 листопада 2021, 21:50
Власник сторінки
Адвокат
0
14

В даній статті з'ясовується, чи можуть два адвокати створити адвокатське бюро.

   Адвокатське бюро є однією з організаційних форм адвокатської діяльності. Чи дозволено двом адвокатам створити його?
   Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами. Зокрема різні за своїм змістом аспекти, що стосуються всебічного з’ясування легального створення адвокатського бюро, регламентують:
      1.    Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);
      2.    Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року № 5076-VI (далі по тексту – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
    Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, заразом передбачає головні засади ефективного та осмисленого утвердження нашої Батьківщини, як суверенної, демократичної, а також правової держави. Скажімо згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 1312 Конституції України, для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.
       Чіткий та недвозначний зміст вищевказаної норми щодо чіткого з’ясування цілої низки різних правил, згідно з якими можна створити адвокатське бюро, конкретизують інші закони, що в свою чергу посідають одні з почесних місць в національній правовій системі. Що це означає?
    Відповідні нормативно-правові акти передбачають основоположні засади вмілого і добросовісного створення різних за своїм статусом юридичних осіб. Скажімо у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 1 ст. 14 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатське бюро є юридичною особою, що створена одним адвокатом й діє на підставі статуту. 
     Звідси випливає ціла низка важливих положень. Зокрема треба зазначити, що адвокатське бюро – це одна з організаційних форм адвокатської діяльності, яке не можуть створити кілька фізичних осіб, наприклад, два вмілих адвокати, що в свою чергу хочуть надавати юридичні послуги.   

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.