Варфоломій відповів на закиди щодо «неканонічної» автокефалії ПЦУ.

9 сентября 2021, 15:46
Владелец страницы
0
82
Варфоломій відповів на закиди щодо «неканонічної» автокефалії ПЦУ.

Їм важко визнати реальність

Невизнання автокефалії Православної церкви України свідчить про небажання визнавати реальність. Сумнів у тому, що рішення Вселенського Патріархату про надання автокефалії ПЦУ є неканонічним, сам по собі нелогічний та неканонічний.

«Проблема цих людей у тому, що для них важко визнати реальність, або ж вони відмовляються її визнавати. Вони також несвідомі того, що означає автокефалія, так само, як в історії та канонічній практиці - її надання. Російська церква, якій вони прагнуть належати, отримала свій автокефальний та патріарший статус від Вселенського Патріархату», - сказав Варфоломій.

Вселенський Патріарх наголосив на тому, що є нелогічним не погоджуватися з канонічним обґрунтуванням автокефалії у випадку Православної церкви України, тоді як для Православної церкви Росії та інших православних церков, яким Вселенський Патріархат надав автокефалію та патріарший статус, його визнавали дійсним.

«Втручання Вселенського Патріархату не є неканонічним, насправді є неканонічним ставити це втручання під сумнів. Очевидно, що вони зовсім не зацікавлені в канонічному порядку, оскільки в нашому випадку вони, очевидно, надають перевагу іноземним інтересам, а не церковним критеріям», - сказав Варфоломій.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.