Зеленський веде у владу «смотрящих» часів Януковича

12 квітня 2019, 10:41
Власник сторінки
1
84
Зеленський веде у владу «смотрящих» часів Януковича
таможня

Під час нинішньої виборчої кампанії на посаду президента України виявилося чимало цікавих подробиць, які, нажаль, так і не стали у фокусі громадського обговорення в державі.

Поки більшість українців обговорює результати аналізів кандидатів в президенти, із захватом, або обуренням несамовито лайкає та коментує багаточисельні пости в соцмережах і месенджерах, в команді одного з переможців першого туру виборів, а саме Володимира Зеленського, успішно працюють колишні регіонали. І не тільки працюють, а й беруть під контроль цілі регіони. Наприклад Вінницьку область. 
Так вже було вже за часів ганебного правління Януковича, так може повторитися при можливому президентстві Зеленського. Адже на чолі “Зе команди” у Вінницькій області вже стоять люди екс-нардепа, екс-губернатора, регіонала Григорія Калетніка. Офіційним координатором команди Зеленського у Вінницькій області була призначена Світлана Лутковська – директорка бібліотеки Вінницького національного аграрного університету (багаторічна і безроздільна вотчина Григорія Калетника), в якому він посідає посаду президента, не більше і не менше. 
Попри всі заяви та обіцянки Володимира Зеленського про формування нової влади виключно з людей, які раніше ніколи не були в політиці та у владі, вся його структура по області, від представників в ОВК і довірених осіб до членів комісій та спостерігачів розгорнулась на основі працівників, студентів, колишніх випускників ВНАУ, чи підпорядкованих йому аграрних коледжів. А вже серед них ви знайдете далеко не останніх членів Партії регіонів. Поодинока інформація про “регіональний” крен Зе команди у Вінниці вже свого часу трохи просочився в місцеві ЗМІ http://vinmedia.com.ua/posts/profesiini-politychni-novachky-okupuvaly-komandu-zelenskoho-na-vinnychchyni але залишився непоміченим.
І якщо Януковича зразка 2012-2013 року, який віддав «клану» Калетників Вінниччину ще можна зрозуміти. Як тоді говорили, Калетнік став «смотрящим» Януковича на Вінниччині. Так на блатний манер називали тих, хто особисто відповідав перед Януковичем за стан справ. Така вже тоді була фізіологічна природа тодішнього режиму в Україні. 
А от для чого така пляма на репутації Зеленському? Чи знає він достеменно хто під його егідою взяв під контроль цілий регіон? Чи його соратники створюють для нього віртуальний інформаційний простір, в якому все що піддається сумніву і критиці оголошується фейком і провокаціями ворогів? 
Отже, хто ж такий цей Григорій Калетнік? І що це за “клан”, чи як за часів “регіоналів” було прийнято називати такі родинно-політичні утворення “сім’я”?
Ось один із заголовків ЗМІ в 2013 році: Янукович расставляет смотрящих. Калетники «нагнули» Винницу https://blogs.korrespondent.net/blog/users/3215343-yanukovych-rasstavliaet-smotriaschykh-kaletnyky-nahnuly-vynnytsu 
Принагідно почитайте і багато незрозумілих процесів в нашій області стануть для вас на свої місця.

Фактично клан складається з глави тейпу Григорія Калетника - екс-губернатора Вінниччини, народного депутата кількох скликань від “Партії регіонів”, голови аграрного комітету ВР, нині – президента Вінницького національного аграрного університету, його сина, першого віце-спікера нардепа комуніста Ігоря Калетника ( 2012-2014 рр.), екс-голови митної Служби України. Того що не тільки голосував, а й протягнув скандальні диктаторські закони 16 січня, як головуючий на пленарному засіданні ВР. Саме ці диктаторські законі, як ви й пам’ятаєте, і стали останнім каталізатором Революції Гідності та загибелі Небесної сотні. 
Щоб трохи зрозуміти саму постать Григорія Калетника, його методи роботи та боротьби з опонентами можна навести лише один приклад з його передвиборчої кампанії на мажоритарному окрузі у Вінницькій області в 2012 році. Щоб перемогти на тих виборах Григорій Калетнік застосував весь свій вплив, адмінресурс, підкуп та фальсифікації, а для зайвої гарантії перемоги на окрузі добився згоди Януковича і прямо під час перегонів посадив у СІЗО свого основного конкурента на окрузі від тодішньої опозиції – Руслана Демчака (зараз він нардеп-мажоритарник від фракції «БПП-«Солідарність»). 
Отже, зробимо перший проміжний висновок: Григорій Калетнік за часів правління Януковича робив в регіоні все що йому заманеться.
Виконуючи президентські забаганки Януковича, Калетник з 2010 року взявся за підготовку плацдарму і в медіа-просторі Вінницькій області. Так ще в 2008 році Ігор Калетник очолив список ворогів преси. Друге місце зайняв його батько - народний депутат від Партії регіонів, екс-голова Вінницької облради. Григорій і Ігор Калетник подали проти найтиражнішої вінницької обласної газети «33 канал» вісім позовів. 
Подейкують, що тоді «33 каналу» і Калетнику вдалося залагодити взаємини «на майбутнє» в такий спосіб. Кілька виграних у газети позовів, були покладені Калетником під сукно, що стало гарантією лояльності найвпливовішого видання області. 
Влада клану Калетніків на Вінниччині до 2014 року була безгранична та демонструвалася неприкрито і публічно. Щоб кожна собака знала: Вінниччина належить Калетнікам. 
І ось, події виборів 2019 років дали шанс клану Калетніків вигулькнути із небуття. І поквитатися з Порошенком та усіма тими, від яких Калетнік терпів, як він думає, невідповідне ставлення до себе цих п’ять років. Але того, що клан Калетників повернеться в політику через Володимира Зеленського ніхто неочікував, в першу чергу через його патріотичну риторику про нових незаплямованих людей у владі та його команді.
Керівником виборчої кампанії «коменди Зе» на Вінниччині стала підлегла по ВНАУ Калетніка Світлана Лутковська. Як стверджують наші джерела в «Зе команді», координаторка Зеленського у Вінницькій області сама нічого не вирішує. В структурі штабів є спеціально приставлені Григорієм Калетніком люди, які й займаються підбором людей по районам, комісіями та приймають всі рішення. Сама Лутковська відіграє роль такої собі «політичної людини-ширми», яка до цього не була в політиці та використовується для нечисельних звітів в соціальних мережах. Доречі, якщо ви переглянете соціальну сторінку пані Лутковської у Фейсбук, ви помітете, що її життя тільки і почалося від Зе команди. Вся інша інформація була завбачливо почищена. Навіщо? Залишимо питання відкритим. Але ж тому, кому не має чого боятись і політичні вподобання є стабільними, своїх сторінок не зачищають. 
Поміж тим у очільниці «Зе команди» у Вінницькій області, пересічної працівниці аграрного університету з заробітною платнею на рівні 6 тисяч 500 грн на місяць доволі вражаюча декларація про прибутки. https://public.nazk.gov.ua/declaration/389cecad-a7ba-4ac2-b42a-793e70941900
У власності Сітлани та її чоловіка – лікаря за фахом і теж викладача Вінницького медичного університетут Руслана Лутковського будинок в «Царському селі», площею у 500 квадратних метри, квартира у Вінниці – площею 62 метри. Руслан Лутковський має у власності більше десяти земельних ділянок у Чернівецькому районі. На Світлану Лутковську зареєстровано ще дві земельних ділянки площами 1,4 та 1,6 гектар у селі Борівка Чернівецького району. У власності родини є також позашляховик Range Rover Sport вартістю 2 514 716 гривень та автомобіль Lexus LX 570. 
І якщо у викладачки Світлани Лутковської середня заробітня платня у ВНАУ складає приблизно 6500 грн, то у її чоловіка Руслана Лутковського, лікаря-викладача місячна заробітня платня за основним місцем роботи (медичний університет) та за суміцництвом (Вінницька міська клінічна лікарня №1) складає трохи більше 15 тисяч гривень.
Погодьтесь, на такі прибутки (20 тисяч гривень на місяць) в наш час складно навіть утримувати родину з двома дітьми, не кажучи вже про будівництво маєтку в «Царському селі», придбання десятків земельних ділянок, квартир та престижних авто.
Як показує все та ж електронна декларація родини Лутковських набуття таких статків, ймровірно, стали можливими через те, що Руслан Лутковський є ще й засновником чотирьох аграрних підприємств, які займаються сільським господарством: ТОВ «Колос», ТОВ «Агрофірма-Дружба», СФГ «Оріон», ТОВ «Агрофірма ягоди Україна». А власником цих аграрних структур є батько Руслана Лутковського – Анатолій Лутковський. Бізнес-партнер Григорія Калетніка, який поділився частиною прибуткового аграрного бізнесу з сином. Час від часу батько робить і інші матеріальні подарунки родині, так свого часу Руслан Лутковський задекларував подарунок від Анатолія Лутковського – 1 850 000 гривень. Примітно, що методи ведення аграрного бізнесу схожі на стиль роботи його партнера по бізнесу регіонала Григорія Калетніка. Ось лише одна згадка ЗМІ про «рейдерське» захоплення земель у Вінницькій області, в якому фігурує Анатолій Лутковський. 
«Люди скаржаться, що поля, які мають використовуватися під пасовиська та для розділення земельних паїв, загарбав у свої руки підприємець з Борівки, генеральний директор селянсько-фермерського господарства «Оріон» – Лутковський Анатолій Вікторович», - видання «Інформаційна Вінниччини» http://i-vin.info/news/na-vinnychchyni-voyuyut-za-zemlyu-i-za-spravedlyvist-khto-kogo-7256
Як бачимо Світлана Лутковська, її чоловік та свекор тісно пов’язані і залежні від Григорія Калетніка. Отже, повністю керовані та підконтрольні. 
Що й говорити, Григорій Калетнік у разі виграшу Володимира Зеленського неабияк втішить свої амбіції. 
Ну а мешканці Вінниччини вкотре відчують переваги перебування під «п’ятою Калетніка». І справа не в тому, ким буде Григорій Калетнік при президенті Зеленському, займатиме чи ні, якусь посаду офіційно. Головне – він знову стане «смотрящим». Як вам перспектива?
А щодо розчарування в нових лідерах, президентах, політиках чи артистах, ну так це для нас українців не вперше, і напевно не в останнє. Нажаль.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: Владимир Зеленский
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.