Головні теми і сигнали останнього російсько-німецького діалогу

16 августа 2016, 18:00
Народный депутат Украины
3
383

Вчора відбулася зустріч міністрів закордонних справ Німеччини та Російської Федерації.

 Варто зазначити, що дана подія є доволі знаковою та важливою, оскільки Франк-Вальтер Штайнмайєр та Сергій Лавров обговорювали ситуацію у Криму та Сирії.

            Перш за все, слід звернути увагу на те, що Кремль в черговий раз продемонстрував подвійність стандартів власної політики. Останні події, які склалися навколо Криму, російський міністр обговорював суто з антиукраїнської позиції, зазначаючи, що Київ давно планував диверсійну операцію з метою дестабілізації ситуації на півострові. Але в той же час Сергій Лавров завірив свого німецького колегу, що Росія залишається прихильником «нормандського формату», хоча не так давно Володимир Путін говорив ледве не про вихід своєї держави з переговорів. У даному випадку позиція Москви зрозуміла – перекласти всю відповідальність на Київ та переконати Захід у своїй благонадійності (особливо це підкреслювалося неодноразовим апелюванням до «беззаперечних доказів» причетності України до ситуації у Криму, які Росія надасть трохи згодом).

            Також Сергій Лавров наголосив на тому, що Москва повністю підтримує політичні реформи, які було закладено в Мінських домовленостях, але Київ «гальмує» їх реалізацію. Відповідно, російський міністр вказав на те, що Захід повинен здійснити тиск на Україну в даному питанні. У такий спосіб Кремль намагається зайняти роль стороннього й неупередженого спостерігача, який немає жодного відношення до ситуації на Донбасі. Тому це виражає прагнення перекласти відповідальність і на ЄС, оскільки згідно риторики Сергія Лаврова саме від Заходу залежить питання зрушення мирного процесу з «мертвої точки».

            Особливо слід звернути увагу на обговорення перспектив реалізації проекту побудови газопроводу Північний потік-2. Основним аргументом на його користь російський міністр вважає те, що Німеччина зможе отримувати якісне «блакитне паливо» та ефективно його споживати, оскільки Київ – неблагонадійний транзитер.

            Дана зустріч засвідчила не лише факт того, що Росія використовує подвійні стандарти у своїй політиці й всілякими засобами намагається дискредитувати Україну, а й те, що Кремль задоволений нинішнім станом справ, оскільки займається відвертою демагогією й робить видимість, що він готовий до конструктивного діалогу. Але насправді Володимир Путін найближчим часом домовлятися не збирається, оскільки відверто ігнорує будь-які можливості налагодити мирний процес.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.