На Львівщині армійські вертолітники відпрацювали вправи парного пілотування

11 июня 2013, 08:57
Владелец страницы
0
174
На Львівщині армійські вертолітники відпрацювали вправи парного пілотування

У дислокованому на Львівщині 7-му окремому полку армійської авіації 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України відбулись планові польоти.

У дислокованому на Львівщині 7-му окремому полку армійської авіації 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України відбулись планові польоти.
Загальне керівництво польотами здійснював командир полку, військовий льотчик-снайпер полковник Юрій Вербельчук.
До виконання польотних завдань загалом було залучено 16 військовослужбовців. У небо піднімались два вертольоти Мі-24. Особливу увагу було приділено підготовці молодих пілотів, які лише минулого року увійшли до льотного складу військової частини. Також, відпрацьовували власні навички й льотчики-інструктори. То ж у складі екіпажів були як досвідчені, так і молоді пілоти-вертолітники. Загальний наліт за льотну зміну перевищив 10 годин.
Вправи пілотування виконувалися у складі вертолітної пари. Льотчики відпрацьовували завдання групової злітаності.
– У останніх два роки значно інтенсифікувалась підготовка льотного складу і підрозділів, які забезпечують проведення польотів, – зазначив командир полку військовий льотчик-снайпер полковник Юрій Вербельчук. Особливо плідним у плані тренування був минулий рік. Особливе місце у навчальному процесі займає підготовка пілотів – нещодавніх випускників ВВНЗ. Є прогрес – і молоді, і більш досвідчені льотчики демонструють значне покращення навичок як у груповій злітаності, так й у виконанні складного пілотування, бойового застосування вертольотів, яке відпрацьовується на полігонах тощо. Необхідними технічними засобами та пально-мастильними матеріалами для виконання польотних завдань авіатори забезпечені у достатній кількості. Водночас із навчальним процесом, завдання, що покладені на військову частину виконуються своєчасно і без зривів. Паралельно ми виконуємо завдання із забезпечення проведення заходів бойової підготовки підрозділів аеромобільних військ. Льотний склад полку набуває практичних навичок у небі над полігонами не лише Львівщини, але й здійснює вильоти на інші полігони. Зокрема – Рівненський та Сторожинецький. А у руслі підготовки особового складу до ротації у миротворчі контингенти, вертолітники полку здійснювали підготовку до польотів у гірській місцевості, – розповів він.
Командир полку військовий льотчик-снайпер полковник Юрій Вербельчук також відзначив, що особовий склад полку виконує також й бойове чергування та низку спеціальних завдань. У минулому році, зокрема, військові вертолітники забезпечували повітряне прикриття проведення матчів чемпіонату «Євро-2012». Цього року 7-й окремий полк армійської авіації 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України чергує у системі пошуково-рятувального забезпечення та протипожежної безпеки. Спеціально навчені екіпажі, які можуть виконувати увесь спектр дій під час проведення подібних повітряних операцій розташовані у визначених районах. Зокрема, один з екіпажів влітку, коли підвищується загроза виникнення пожеж, спеціально чергує у південному регіоні України. Військові льотчики задіяні також у системі санітарної авіації.
Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира полку з льотної підготовки підполковник Олександр Шемет, у відповідності до річного плану бойової підготовки льотний склад полку має налітати 1700 годин. Із початку навчального року вже виконано близько 30 льотних змін із загальним нальотом у 450 годин, що становить близько 30 відсотків від планового нальоту. Також, за цей час до несення бойового чергування підготовлено чотири командири екіпажів бойових вертольотів Мі-24, а три командири екіпажів багатоцільових вертольотів Мі-8 – до несення чергування в системі пошуково-рятувальних робіт. Два льотчика підвищили свій класний рівень.
Двоє пілотів-лейтенантів, які минулого року увійшли до льотного складу 7-го окремого полку армійської авіації 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, пройшли перенавчання на іншому типі машин на базі військової частини армійської авіації у місті Миколаєві, і після складання заліків були допущені до самостійного пілотування вертольотів Мі-24. У полку вони вже налітали близько 10 годин, підготовлені до маршрутних перельотів у простих метеоумовах та виконання польотів в районі аеродрому. Загальний наліт молодих пілотів складає близько 30 годин. Як відзначив заступник командира полку з виховної роботи підполковник Олег Поліщук, молоді льотчики старанно готуються, щоби наблизити момент складання ними кваліфікаційного іспиту на звання льотчика 3-го класу. Для цього лейтенантам необхідно мати загального нальоту не менше 150 годин.

підполковник
Володимир Скоростецький,
Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: львівщина,Новий Калинів,бойова підготовка,льотчики. 7 окремий полк армійської авіації
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.