Відкритий лист митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана до Тулуба С.Б.

27 апреля 2013, 08:17
Владелец страницы
0
395
Відкритий лист митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана до Тулуба С.Б.

Знаю митрополита Иоанна как весьма сдержанного, скромного человека, сторонящегося политики и публичности. И уж если ОН такое написал - значит. таки ДОСТАЛИ

Голові Черкаської ОДА

Тулубу С.Б.

Сергій Борисович!

Вірю, що ви здатні на будь-яку злу справу чужими руками,

тому пишу вам відкритий лист.

Почну з того, що з вашим приходом на Черкащину припала підготовка і самі вибори до місцевих органів самоврядування. Людей по всій Черкащині масово примушували вступати до Партії Регіонів, відбирали паспорти, навіть примушували приносити паспорти членів їхніх сімей, як гарантії голосування за провладну партію. Це були учителі, лікарі, працівники державних установ, тобто залежні від держави, яку ви представляєте на Черкащині. До нас, священиків, вони масово зверталися із скаргами на те, що їх примушують під страхом звільнення з роботи йти проти совісті, вступати до цієї партії. Те ж говорили і підприємці, яким погрожували забиранням їхнього бізнесу. Хіба це не є порушення свободи совісті?

Колишній директор ОДТРК "РОСЬ", Калініченко М. М. був звільнений за те, що відмовився перетворити цю державну інформаційну компанію у філію Партії Регіонів, про що ви у нього вимагали, як він про це відкрито засвідчив. Хіба це не є порушення свободи совісті? 

Тому не дивуйтесь, що рвуть і топчуть на Черкащині біло-сині прапори. І Партія Регіонів в цьому не винна. В інших областях України архієреї Київського Патріархату розповідають про хороші стосунки з керівництвом Партії Регіонів і плідну співпрацю у розвитку духовності. І на Черкащині є порядні представники цієї партії.

Тому проблема не в партії, а в тому, хто нею керує.

Ніколи на Черкащині гранатами не підривали опозиціонерів влади, як це сталося з нині покійним колишнім головою міста Христинівки Наконечним Миколою, та у Лисянці з Бондаренком Анатолієм. З вашим приходом з опозицією почали боротися бойовою зброєю.

Раніше наш священик постійно відвідував Черкаський СІЗО. Як тепер туди іти, якщо до його камер кидають черкащан, які інакше ніж ви мислять, або щоб підготувати їх там до "добровільної" здачі бізнесу і майна? Я переконаний, що керівництво і персонал СІЗО до цього спонукається під тиском з крісла губернатора.

У Києві підписана угода про співпрацю між Київським Патріархатом та МВС України щодо підняття рівня духовності і моралі серед співробітників МВС. Про що я буду говорити з начальством МВС у Черкасах, коли вони змушені, я певен, не по їх волі, топити у крові протести проти мовного закону, як це сталося 6 липня 2012р., коли вони змушені захищати молодиків, які ламають щелепи і розбивають обличчя мирним демонстрантам, як це сталося 6 квітня 2013 року?

Коли влада нас запрошує виховувати у молоді повагу до дорослих, то яка повага у них буде до вчителів та влади, коли і студентів, і вчителів зганяють на замовні мітинги, як це увійшло в практику на Черкащині?

З вашим приходом на Черкащину змушений був відмовитися від співпраці з Київським Патріархатом Оршанецький Прикордонний Навчальний Центр. Повернули нам ікони та утвар, якою була облаштована їхня каплиця. Тепер там діє московський патріархат. Так на них тиснула нова черкаська влада з вами на чолі. Хіба це не розпалювання міжрелігійної ворожнечі? Звісно, якщо у них усіх запитати хто на них тисне, - не признаються. Але ж люди не дурні і все розуміють.

Так, ви не даєте прямих вказівок руйнувати Київський Патріархат, але чомусь через кілька місяців після вашого приходу сіли до СІЗО причетні до реставрації Свято-Іллінської Суботівської Церкви Київського Патріархату, і сиділи там доки не віддали весь бізнес і все, що мали.

Пів року назад бойовий загін у чорних масках опечатав офіс, винесли все що змогли, навіть особисті гроші з сумки приватного підприємця, яка допомагала вести бухгалтерію Свято-Троїцького Собору м. Черкаси. 

Тиждень назад той же самий загін провів обшук в домі президента благодійного фонду "Преподобного Сергія Радонезького Чудотворця", який будує церкву Київського Патріархату в районі площі 700-ліття, а перед цим його намагалися засадити у той же славнозвісний Черкаський СІЗО. І коли цей підприємець почав телефонувати до керівників силових структур Черкащини, одержував відповідь: пішла вказівка згори. З якої гори? Невже генпрокурор України Віктор Пшонка вирішив натиснути на такого собі інваліда 1-ї групи Зозулю Сергія, жителя м. Черкаси? Чи у нього інших справ нема? Тому ця гора, з якої тиснуть і дають вказівки знаходиться не десь інде, а у Білому Домі на 2-му поверсі у кріслі нинішнього голови Черкаської облдержадміністрації. І я не повірю, що всі ці та інші, подібні до них насельники Черкаського СІЗО є злочинцями. Скоріше злочинним є такий спосіб вибивання з них їх майна, ламання їхніх життів, і злочинцями є замовники цього. Якщо діють на Черкащині організовані злочинні формування, то одним із них керують з високого крісла.

Це є справжній терор населення Черкащини. Це є дійсно війна з нашою церквою у її Донецькому варіанті. Там також через погрози, знищення майна та судові процеси змушують підприємців припиняти допомогу Київському Патріархату. З такою політикою скоро і у нас, як на Донеччині в селищі Кам`янка Тельманівського району, як у Новоархангельську Кіровоградської області бритоголові молодики будуть захоплювати наші храми, а міліція буде їх захищати від наших вірян.

А поки що цим займаються деякі з найбільш відданих вам голів райдержадміністрацій, чинячи тиск на голів селищних рад, сільських підприємців та інших посадових осіб, щоб припинити діяльність в їхніх селах громад Київського Патріархату. У с. Ротмистрівка Смілянського р-ну їм удалося досягнути цього. У с. Неморож Звенигородського р-ну, та у с. Антонівка Шполянського р-ну, де робив це попередній нинішньому голова райдержадміністрації їм була дана відсіч.

За час вашого правління Черкащиною безробіття зросло і люди зубожіли до неймовірності. Не вистачає навіть для звичного пасхального кошика. Кількість самогубств, розлучень, кримінальних злочинів понеслася вгору. Ви цього напевне не знаєте, у вас інша статистика, прості люди до вас дістатися не можуть. До храмів же вони потрапляють безперешкодно і ми це бачимо. І вони моляться, щоб Бог їх спас від вас.

І по дорогах області їхати можна вільно лише на позашляховиках, та і вони вбиваються на цих фронтових дорогах, які колись були придатними для легкового транспорту. Не дай Бог ще в такому ж дусі прожити нам ще стільки ж, скільки ми прожили.

Якщо скажете, що це я написав для власного піару, то мені піар не потрібен. Можливо скажете, що це звернення вас принижує? Якщо це так, то ви своїми діями себе вже принизили в очах людей, а я лише констатую і висловлюю людське наболіле. Президент каже, що почує кожного, а ви нікого не чуєте, окрім тих, що вас хвалять. І цей лист не є безвідповідальним. Він є криком душі багатьох черкащан і оцінкою вашої безвідповідальності, результатом якої є той "бєспрєдєл", що настав на Черкащині. А ті, хто за вказівкою будуть піднімати лемент проти мого листа, не змінять відношення до вас. Є лише один спосіб такої позитивної зміни ставлення до вас і про нього я також скажу.

На початку вашого правління в кріслі губернатора Черкащини ви відвідали Афон, брали благословення у святих афонських старців. Але своїми справами ви відкинули їхнє благословення і пішли іншим шляхом, не Божим. Під час богослужінь ми молимося за владу, але що можу я, як православний архієрей, дати більше, ніж дали вам святі отці афонські, чим ви знехтували? Нажаль я не вірю жодному вашому слову про мораль, честь, гідність і правду. Зате вірю що ви готові на будь-яку злу справу, тому і надсилаю вам відкритий лист. 

Вірю що ви здатні розчавити будь-яку людину, і не вірю у вашу непричетність до гасел на футболках молодиків "Бий жидів", яку ми спостерігали 6 квітня. Не вірю у вашу непричетність до відбирання бізнесу і майна у непокірних вашій деспотичній волі, до зруйнування доль багатьох черкащан. Вони вас проклинають за це. Від совісті і від Бога втекти неможливо. Якщо вам не допомогло перебування на Святій горі Афон, яка є уділом Матері Божої, то наші молитви за ваше здоров’я і напоумлення Бог слухати не буде. Тому залишається лише просити у Пресвятої Богородиці, щоб вона випровадила вас із Черкащини і захистила нас від вас.

Наближається Свята Пасха і я все-таки закликаю вас покаятися і навернутися до Бога, як це зробив розбійник і убивця, що був розп’ятий праворуч Христа, як зробила це жінка-блудниця, що обтирала ноги Ісусові Христу, обмивала їх своїми слізьми, як розкаявся митар, зустрівши Христа, і обіцяв повернути вчетверо всім, кого він образив. Тоді і ставлення до вас зміниться.

Нехай в цьому допоможе вам Бог, здатний воскресити і духовно- і тілесно мертвого.

26 квітня 2013 року Божого,

митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан


P.S.  Письмо было опубликовано на новостных сайтах Черкащины вчера. А уже сегодня утром - было удалено со всех сайтов, со следующим комментарием: 

на даний час лист породив увагу і відгуки багатьох, хоча головна мета його- щоб увагу на те, що в листі, звернув сам губернатор Черкащини. Мета досягнута, і, тому у мене немає бажання комусь на зло робити якісь дії, особливо в ці дні Страсної Седмиці, а тим більше перед Святою Пасхою.
Викривати корисно, але озлоблюватись - не варто. Я щиро бажаю знайти спільне бачення рішення морально-духовних проблем Черкащини разом з Сергієм Борисовичем, оскільки не ділю парафіян на прихильників тієї чи іншої партії. 
Щоб таке ж бажання було і у губернатора, я благословив зняти цей відвертий лист, і перейти до особистого спілкування по цим проблемам. Настає час Пасхи, коли всі, хто йдуть до Бога із серцем смиренним, одержують прощення. Як сказав Господь Ісус Христос: "милості хочу а не жертви" (Мф. 9.13). У мене також є гріхи, за котрі маю каятися, тому тим більше не повинен ні на кого тримати злоби. У всіх, кого образив, прошу прощення заради Христа Ісуса і звертаюсь з привітанням до всіх Черкащан зі Святом Світлого Христового Воскресіння, яке ми відзначатимемо цього року 5 травня.
ХРИСТОС ВОСКРЕС! 

З любов’ю во Христі, Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський.

Хочется верить, что решение владыки Иоанна было продиктовано наметившимся раскаянием губернатора Тулуба, а не истерикой, которую он и его киевские покровители устроили вчера патриарху Филарету.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Відкритий лист,мітрополит Иоанн,губернатор Тулуб
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.