Про конституційну державність

12 марта 2013, 11:17
юрист
0
167

Як не слід мислити категоріями російських дореволюційних вчених

За інсайдерською інформацією деякі члени комісії з питань народовладдя Конституційної асамблеї трактують поняття конституційної державності як державності, в якій існує формальна конституція, хоча її приписи розглядаються переважно у площині політичних цілей та напрямків розвитку суспільства. Зокрема, цей принцип говорить про засади правової, соціальної демократичної держави як декларації-цілі.

Однак таке поняття конституційної державності характерне для дореволюційних російських авторів Коркунова, Муромцева, Котляревського, які, зокрема, всерйоз розглядали в якості конституційного прицнипу засаду самодержавності.

Натомість у сучасному трактуванні (німецькі конституціоналісти, Бьокенфьорде, Гессе, Ізензеє, Перніце, Циппеліус, чеські - Благож, Кліма) таке трактування є не прийнятним. Натомість конституційна державність передбачає чинність конституційних положень як безпосередньо діюче право, пряму дію прав людини і основоположних свобод, ефективність адміністративного захисту прав людини і конституційну скаргу, інтегративне трактування приницпів правової, соціальної, демократичної державності, які втілюються у положеннях поточного законодавства та адміністративній і судовій практиці
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.