З Днем Святого МИКОЛАЯ ! традиції дарувати подарунки

19 декабря 2012, 11:57
менеджер
0
268

Свято - святе ! Та не просто розвага - а повчання для всього народу ! Звідки пішла традиція дарувати дарунки на день Святого Миколи ?

           Святий Микола був архієпископом Мир Ликийських, помер 345 року.  Був людиною не бідною і завжди всім допомагав  - не тільки ДОБРИМ словом, як сьогодні  багато християн , а справами та  матеріально !  
           Традиція дарувати  дарунки в день Святого Миколи ( день, коли  святий помер - 6 грудня за старим стилем  вірування, та 19  грудня - за новим календарем ) , так от традиція з'вилась давно, і легенд пов'язаних з цим  чимало. Одна з легенд мені особисто дуже вже сподобалась. Отже,  жив собі  один  чоловік, було в нього  три доньки -  та не мав  батько  грошей для приданого......  Й вирішив батько, що доньки самі  мають собі заробити на придане, та й запропонував їм непристойний спосіб  заробітку..... Святий Миколай, який тоді був дуже багатою людиною,  почув про  бідних доньок , та  підкинув  кожній в  вікно в ночі  злиток золота - це і стало приданим, а Святий врятував  доньок жибрака ! 
           Дуже   повчальна історія, навіть, якщо вона вигадана ! 
           Найголовніше зрозуміти : Святим  Микола став, бо   вірив в Бога, та  виконував Божу волю, робив добро , допомагав тим, хто мав потребу,  нужденним. 
            Сьогодні ми звикли   свято СВЯТКУВАТИ - тобто РОЗВАЖАТИСЯ, але  справжнє призначення свят - в тому, щоб  навчатися  з подій минулого , від   вчинків   тих, хто жив   удавнину !  
            Звичайно, дарувати  подарунки добре і приємно - у моїй сім'ї   всі завжди  дбали один про одного, та дарували подарунки , особливо на Дні нарождення та Новорічні свята. Та хочу  зауважити -  слід ЩЕ  в свята допомагати  знедоленим  - тим , для кого подарунок не просто розвага, а ПОТРЕБА ! 
            Житіє Святих людей потрібно нам в  настанову, щоб ми дивились на  вчинки святих ЛЮДЕЙ, та робили як вони !  Единий Святий тільки Господь, але всіх, хто  до Нього  приходить в молитві та  покірності - він ОСВЯЧУЄ. 
            Бажаю Вам  щастя,  спілкуватися з Богом так, як жив Святий Миколай.  Святим  повинен бути кожний ХРИСТИЯНИН .
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.