За цей блог мене критикуватимуть всі

17 декабря 2012, 19:16
Владелец страницы
0
535
За цей блог мене критикуватимуть всі

... починаючи з прихильників "Свободи" і закінчуючи прихильниками комуністів і "Русского міра". І навіть Фейт. А Б О Г - похвалив би.


Останнім часом зустрічаю тут думку, в тому числі у цілком адекватних людей, про можливість "освіченої диктатури" як двигуна прогресу.
Вважаю цю думку давнім і шкідливим міфом, який бере початок ще з античних часів (мріяли, щоб правителі були філософами, а філософи - правителями), був популярним в епоху Просвітництва.
Навіть мій улюблений Макіавеллі приділив йому увагу, написав "Володаря". І обломався.
Обломались всі - починаючи з тих самих греків і закінчуючи діячами Просвітництва.

Насмілюсь стверджувати, що історія не знає ЖОДНОГО випадку прогресу, розвитку держави внаслідок диктатури. Під словом "розвиток" я не маю на увазі технічний прогрес (це не є завданням держави) або знищення горобців у Китаї.

Під цим словом я маю на увазі успішну реалізацію основної мети держави - створення умов для реалізації суспільством (громадянам) їх прав та можливостей, економічного та культурного розвитку. Навіть забезпечити добробут наседлення і досягти успіху у зовнішній політиці внаслідок диктатури - неможливо.

Повторюсь: прогрес і диктатура - несумісні. Історія не знає жодного випадку прогресивної диктатури. За всю історію людства.

Чи ви не хочете довести мені, що історія вчить лише тому, що вона нічому нікого не навчила?
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.