Лист патріярхам українських церков

13 ноября 2012, 23:21
вільний журналіст
0
472

Протидія злу

Патріярху Української

Греко-Католицької Церкви

Блаженійшому Святославові (Шевчуку)


Патріарху Української Православної

Церкви Київського Патріархату

Святійшому ФіларетуСлава Ісусу Христу!


Факт прийняття українським народом християнства спричинив постання цілого пласту базованих на ньому світосприйняття та культури. Понад тисячу років українці отримували таїнство хрещення у віці кількох днів або тижнів, зростали в атмосфері віри й усвідомлення особистої відповідальності. Християнське виховання дарувало мудрість і розуміння згубності для душі та тіла відходу від євангельських заповідей, сил визнати власний гріх або помилку. А прагнення бути разом з Творцем після фізичної смерті зобов`язувало до чеснотливого життя. Вихованій в цих традиціях людині звично ухвалювати життєві рішення, вмотивовані вірою. Сучасні політологи та аналітики нарекли цю форму земного буття «традиційним суспільством».


Залишений у спадок від почилого (і геть не в Бозі) Союзу «совковий» менталітет продовжує і нині корегувати поведінку мільйонів українців. В останнє десятиліття минулого століття ми всі були свідками неймовірного духовного піднесення. Проте з часом незаздрісний побут взяв гору над здоровим потягом до правди. Варто визнати, що нині ми живемо у псевдо-християнському суспільстві, світі, котрий мовчить про Бога і старається жити так, ніби Його немає. Як не прикро визнавати, переважна більшість володарів паспорту громадянина України нині довіряють найрізноманітнішим пройдисвітам-чаклунам, продажним політологам, естрадним штукарям, але не порадам та застереженням старозаповітніх пророків та Христових апостолів. Християнство (не як одна з релігій, а як реальна форма світосприйняття) є антиподом симуляції, нещирості, безпринципності і аморальності, давало й дає чітку відповідь майже всим викликам часу. Певно, саме в цьому і криється причина ненависті до нього адептів різноманітних течій матеріалізму.

На щастя, агресивність прихильників вивищення чуттєвих насолод над здоровим глуздом і Божими Заповідями не в змозі применшити вагомість Христової Церкви в суспільному житті України. Думки, поради і навіть заклики церковних діячів є вагомим аргументом для мільйонів українців у справі сприйняття та розуміння нинішніх процесів і формування поведінки. Саме ця обставина спонукає нас звернутися до Вас з проханням подати свій голос на захист правди та моральності.

Впродовж кількох останніх років проблема азартних ігор набула винятково великого значення. Оманлива можливість виграти велику суму грошей за дуже короткий час відволікає від продуктивної діяльності, сімейного життя, творчих виявів, духовного розвитку, занять спортом, діяльності, скерованої на самовдосконалення, провокує антисуспільну поведінку.

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно визнала лудоманію (залежність від азартно-ігрових дій) хворобою ХХІ століття. Згідно статистичних підрахунків, Україна ризикує потрапити в число держав з великою кількістю хворих новітнім знаряддям узалежнення.

Кілька років тому окремим указом президента, постановами Кабінету Міністрів та Верховної Ради діяльність азартно-ігрових закладів в Україні була цілковито заборонена. Здійснені під тиском громадськості ініціативи не вирішили посталої проблеми остаточно, проте суттєво ослабили позиції діячів аморальної форми отримання надприбутків. Витримавши кількарічну паузу, позбавлені моральних принципів шукачі легкої наживи, нерідко прикриваючись абстрактним терміном “Миттєві державні лотереї”, намагаються скасувати поки що чинні постанови та указ і легалізувати діяльність азартно-ігрових закладів.

Ваше Блаженство! Усвідомлення відповідальності перед майбутнім багатостраждального і водночас боголюбивого українського народу зобов'язує нас не лишатись осторонь викликів, з якими зіштовхується він під сучасну пору. Даним зверненням ми просимо Вас листовно звернутися до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Президента України і громадськості з приводу спроб легалізувати азартно-ігрові заклади в містах та селах України. Ваш голос почують мільйони і він стане вагомим чинником в справі протидії аморальності та гону за наживою.

Хто стукає, тому відчиняють” (Лк. 11:10).Член Центрального Проводу ВГО “Чесне Слово”             Олесь Вахній


Заступник Голови Всеукраїнської молодіжної

громадської організації «Український

Молодіжний Авангард»                                                        Ганна Посмерека


Головний редактор альманаху «Молода Нація»,

канд. політ. наук                                                                     Петро Вознюк


Керівник Слухацького клубу

НАДУ при Президентові України, к. і. н.                   Володимир Омельчук


к. і. н., доцент

КНЕУ імені В. Гетьмана                                                 Павло Сацький


Голова ГО «Відкрите коло»                                         Микола Єременко

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.