Влада виграє вибори за рахунок мажоритарних округів

19 октября 2012, 11:26
правозащитник, депутат Сквирского райсовета Киевской обл., председатель независимого Профсоюза работников отрасли земельных отно
0
799

Найімовірніших переможців виборів у 225 мажоритарних округах назвали незалежні експерти на прохання "ГПУ".

Відповідно до цих прогнозів, депутатські мандати здобудуть у переважній більшості кандидати від Партії регіонів або самовисуванці, які співпрацюють із владою. Це — суб'єктивна оцінка, що може суттєво не збігтися з реальними результатами волевиявлення українців 28 жовтня цього року.

Із прогнозами експертів, загалом, можна погодитися, — каже професор кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська академія" 52-річний Олексій Гарань. — За ними видно, що Партія регіонів запроваджувала змішану систему виборів під себе. Мажоритарка грає на користь того, хто має доступ до адміністративного ресурсу.

В областях, де "Регіони" не мають широкої підтримки, висуваються так звані незалежні кандидати. Але насправді — за підтримки влади. Це типово для Києва, західних та центральних областей. А Південь і Схід країни влада жорстко контролює. Тому там її кандидати йдуть під синьо-білими прапорами.

Також людей заплутує конкуренція кандидатів від Об'єднаної опозиції та УДАРу.

Кияни традиційно проти "регіоналів". Та і їм дуже складно зорієнтуватися, представник якої політичної сили насправді балотується по їхньому округу. Наприклад, Олександр Третьяков із його білбордами "Не зраджувати і не продаватися!" позиціонує себе як опозиціонер. І він відбиратиме голоси офіційного кандидата Об'єднаної опозиції.

Після виборів ситуація в парламенті нагадуватиме 2002 рік. Тоді за списками перемогла "Наша Україна", а другими були комуністи. Проте за рахунок мажоритарників більшість утворив блок влади "ЗаЄдУ!". Можливо, і цього року "Батьківщина", УДАР та "Свобода" за партійними списками випередять "регіоналів" і комуністів. Але влада залучить на свій бік мажоритарників і сформує більшість.

З наближенням президентських виборів 2015 року ситуація у Верховній Раді змінюватиметься. Теперішні самовисуванці почнуть загравати з опозицією, створюватимуть нові угруповання. Це перетасує еліту та змінить розклади по лінії влада — опозиція.

Ми критикували вибори за партійними списками 2006 і 2007 років. Нині очевидно, що треба було рухатися не в бік мажоритарки, а від закритих партійних списків — до відкритих. Тільки вони сприяють політичному структуруванню суспільства.

Київська обл.

90

1. Іван Шилов, самовис., директор "Білоцерківхлібопродукт"

2. Віталій Чудновський, самовис., нардеп-"бютівець"

91

1. Руслан Сольвар, УДАР, радник гендиректора "Укрзовніштрансу"

92

1. Сергій Кацуба, ПР, заступник голови "Нафтогазу України"

2. Дмитро Філіпчук, самовис., голова профспілки працівників галузі земельних відносин

93

1. Олександр Онищенко, ПР, директор "Надра геоцентр"

2. Уляна Мостіпан, "Батьківщина", нардеп-"бютівець"

94

1. Тетяна Засуха, ПР, нардеп-"регіонал"

2. Сергій Мазепа, самовис., депутат-"регіонал" в облраді

95

1. Петро Мельник, ПР, нардеп-"регіонал"

1. Дмитро Войцех, самовис., директор фірми "Акрополь груп"

96

1. Ярослав Москаленко, ПР, заступник голови ОДА

97

1. Сергій Федоренко, ПР, директор фірми "Феско", називають "масажистом прем'єра Миколи Азарова"

1. Павло Різаненко, УДАР, безробітний, торік задекларував 3 млн грн доходу

98

1. Олег Бойко, самовис., заступник директора адвокатської компанії "Моор і Кросондович"

1. Кирило Поліщук, УДАР, екс-нардеп, безробітний, торік задекларував 22 тис. грн

1. Олександр Мостіпан, самовис., голова сільгоспасоціації "Нива Переяславщини"


Джерело:

"Газета по-українськи" №1498 за 12.10.2012. Рубрика ПолітикаРубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.