Ветерани-афганці прорвали міліцейські кордони біля Верховної Ради вимагаючи скасувати урядовий проект Закону про гарантії держави щодо виконання судових рішень

20 сентября 2011, 16:10
Владелец страницы
Адвокат, член Ради Адвокатів міста Києва
0
1106

В них урвався терпець

 

  

За джерелами "Української правди", в цей день навколо Верховної Ради чергували близько 1 тисячі "беркутівців". На самій площі перед будівлею парламенту було не менше 600 правоохоронців. При цьому працівники міліції не пускали до будівлі парламенту навіть перехожих, які йшли по тротуару біля парку.

Спочатку акція, на яку зібралися щонайменше 10 тисяч осіб, проходила мирно на площі перед Мар'їнінським палацом, оскільки площа перед парламентом була перекрита для мітингувальників металічними парапетами та кордонами міліції .

Афганці, чорнобильці  та інші протестувальники тримали плакати "Руки геть від чорнобильського закону", "Правовому свавіллю - стоп", "Убили синів - не вбивайте матерів", "Ми проти скасування соціальних пільг i виплат". 

На трибуні виступили Голова УСВА Сергій Червонописький, Президент ВГО "Союз- Чорнобиль" Юрій Андрєєв,  депутати Верховної Ради України Микола Катеринчук, Анатолій Гриценко, Юрій Кармазін. афганці Олег Міхнюк, ветерани Великої Вітчизняної війни.

 Однак пізніше акція вийшла з-під контролю. 12 ветеранів-афганців прорвали кордони правоохоронців і потрапили до фойє Верховної Ради. 

 У друге фойє їм прорватися вже не вдалося, оскільки там їх зупинив Беркут і почав відтісняти.Там сталася бійка. За словами ветеранів, під час сутички Беркут використовував проти них газ.

Після бійки Беркут вистроїв коридор, по якому по землі витягували ветеранів і "викидали" у натовп.

Тим часом до стін самої Ради також прорвалися ветерани-афганці, який Беркут також пізніше відтіснив. Афганці "беркутівців" не били, з деяких зривали шоломи .

 Через певний час ситуація дещо стабілізувалася. Було вирішено, що переговірну групу очолить віце-прем’єр Сергій Тігіпко, відставки якого, зокрема вимагали ветерани-афганці .

Також депутат Єфремов пообіцяв, що поки не розглядатимуть закон, проти якого виступають ветерани.

Між тим міліція вже взялась за розслідування інциденту.

Як відомо, 9 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий проект Закону про гарантії держави щодо виконання судових рішень.

Даним проектом, по суті, скасовується ряд пільг для громадян, які постраждали від аварії на ЧАЕС, ветеранам-афганцям.

Також передбачається скасувати пільги для тих громадян, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, медичним та фармацевтичним працівникам, учасникам бойових дій.

Крім того, законопроектом передбачено скорочення пільг для учасників війни та ветеранів праці, а також особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною. 

Фото та інформація Андрія Мамалиги http://www.kievafgan.com.ua/ru/afArticle/novosti/uryadovij-proekt-zakonu-pro-garantiyi-derzhavi-shhodo-vikonannya-sudovix-rishen

 


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Афганистан,афганцы,штурм ради
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.