Про те, як Майдан завітав на суд до "васильківських "терористів" (ФОТО, ВІДЕО)

24 декабря 2013, 07:34
Цар, ватажок народів
0
195

Пора було завітати, бо Києво-Святошинський суд знаходиться на периферії міста, і там, вочевидь, ще трохи не відчувають, що часи змінилися.


Олена Білозерська: Знаю, як треба!


Про те, як Майдан завітав на суд до "васильківських "терористів" (ФОТО, ВІДЕО)

Posted on 2013.12.24 at 01:51
Tags: ,

IMG_2842

Пора було завітати, бо Києво-Святошинський суд знаходиться на периферії міста, і там, вочевидь, ще трохи не відчувають, що часи змінилися. Але перш ніж розповідати про те, як усе було, мушу повідомити, що сьогодні у Харкові був відправлений у СІЗО Олег Однороженко - ідеологічний референт Соціал-Національної Асамблеї, доктор історичних наук, відомий спеціаліст з геральдики і багатодітний батько. Суд змінив йому запобіжний захід на тримання під вартою.

Однороженко - підсудний у кримінальній справі щодо побиття харківського активіста Олексія Корнєва. Він відбув 4 місяці у СІЗО, звідки був відпущений більше ніж рік тому на поруки народних депутатів Андрія Парубія і Ярослава Кендзьора. І ось сьогодні суддя прийняв рішення знову посадити його у СІЗО - через те, що Корнєв заявив, що Однороженко нібито вчиняє на нього тиск. Що навряд чи можливо, оскільки, як повідомила мені мама Однороженка, судовий розгляд вже майже закінчено, залишилися тільки дебати і вирок - який може бути тиск на потерпілого на цьому етапі?

Однороженку інкримінують статтю, яка передбачає санкції від 2 до 5 років позбавлення волі. Оскільки він раніше несудимий, скоріше за все, вирок буде умовний, а сьогоднішнє ув’язнення - це просто тиск, і скоро Однороженко вийде на волю. Принаймні, так я заспокоювала його маму, і сама в це щиро вірю. Але зрозуміло, що доля науковця, як і безліч інших доль, залежить виключно від діяльності чи бездіяльності Майдану. Пам’ятаймо про це.


А тепер про суд над "васильківськими" - Сергієм Бевзом, Володимиром Шпарою та Ігорем Мосійчуком, яких, як ми пам’ятаємо, звинувачують у намірах підірвати вже демонтований на той момент пам’ятник Леніну у Борисполі. Сьогодні мали початися судові дебати, і підтримати патріотів, крім їхніх родичів і побратимів, прийшла колона з Майдану і кілька народних депутатів, зокрема, Андрій Павловський, Андрій Мохник, Ігор Мірошниченко, Олег Ляшко. Частина людей залишилась пікетувати суд на вулиці, а народні депутати, журналісти і частина активістів хотіли пройти на судове засідання.

Але суддя Юрій Бурбела засідання відклав - як повідомили родичі й адвокати підсудних, через те, що на суд прийшли депутати і пікетувальники.

Така поведінка не є для судді Бурбели якоюсь новою чи дивною. Так, наприклад, він кілька разів відмовлявся відпускати хлопців із СІЗО на поруки, офіційно мотивуючи це тим, що вони нібито здійснюють тиск на суд - під судом проводяться пікети, на засідання приходять народні депутати, матеріали про суд з’являються у ЗМІ тощо. Він майже прямим текстом натякав родичам і адвокатам, що якщо вони сподіваються на м’якший вирок - нардепів і пікетів не повинно бути.
Всі родичі завжди переживають за своїх близьких і тому схильні "вирішувати справу миром". Десь не менше року під судом не було пікетів, не приходили депутати, майже не було журналістів. Особисто я, будучи в курсі ситуації, примушувала себе писати про ці суди абсолютно нейтрально - тільки факти без власного до них ставлення, бо теж не хотіла нашкодити хлопцям.

Коротше кажучи, у судді Бурбели було не менше року спокійних судів, без уваги громадськості. І за цей час, незважаючи на кілька разів подані клопотання про зміну запобіжного заходу, незважаючи на поруки нардепів - не зробив мінімуму, не зробив того, що залежало лише від нього - не випустив батьків малолітніх дітей із СІЗО.

Отже, цей суддя, як і вся судова система України, показали: по-хорошому з ними не можна. "Ми прийдем до вас додому!", - скандували обурені люди, обіцяючи великий пікет під вікнами судді.

Коли з’явилася інформація, що суд відкладено, суддю Бурбелу знайшли на іншому засіданні. До залу увійшли народні депутати, за ними журналісти, за журналістами решта - мовляв, це відкрите засідання, ми маємо право бути присутніми. Оператори почали знімати, суддя намагався їм заборонити, а потім закрив засідання і вийшов із залу під вигуки "Ганьба!".

Народні депутати пішли його шукати і врешті-решт знайшли в його кабінеті. Увійшли туди і почали вимагати провести судовий розгляд, або хоча б пояснити, з якої причини суддя його переніс. Журналісти знімали це через відчинені двері. "Проводьте судове засідання", - почали скандувати люди. Але суддя відмовився - і проводити, і щось пояснювати.

Найактивнішими серед депутатів були Ігор Мірошниченко та Олег Ляшко. "Оцей суддя хоче втекти в Дніпропетровський апеляційний суд, - повідомив присутнім нардеп-свободівець Ігор Мірошниченко. - Я вам обіцяю, що опозиція не дасть цій істоті такої можливості".

Серед простих пікетувальників були люди старшого віку, у яких після місяця стояння на Майдані нерви були вже не ті. Один дід рвався до кабінету, хотів витягти суддю до людей, його стримували свої ж. Одна бабуся кричала "Суддя - антихрист". "Щур, виходь!" - дружно скандували люди.

Віддаю належне витримці судді: він абсолютно не виглядав переляканим. Втім, якщо Майдан вже тижнів зо три просто стоїть і співає пісні - я б на його місці теж, мабуть, не була б перелякана :(

Був навіть трохи комічний епізод, коли суддя повернувся і щось тихо сказав Олегові Ляшку. "Хлопці, цей суддя щойно сказав на мене: "Б...!", - закричав Ляшко на всю будівлю.
Відео цього епізоду:

Врешті-решт судді тимчасово дали спокій, пообіцявши, що завтра збереться більше людей, і що пікетувати будуть вже не тільки суд, а й його квартиру. Далі під будівлею суду відбувся мітинг, виступали народні депутати, зокрема, Андрій Павловський, який з перших днів допомагає ув’язненим хлопцям і постійно (на жаль, марно) пише на них поруки. Побратими-патріотівці вголос читали "Молитву українського націоналіста". Ліберал Павловський в цей час стояв поруч з ними. І це правильно. Бо такі часи зараз, що не можна розділятися на "лібералів" і "радикалів", треба об’єднуватись і якось, перепрошую, трохи рішучіше діяти. Інакше не вистоїмо. І опинимось з "васильківськими" у сусідніх камерах.

Наступне засідання має відбутися (чи знову відкластися) завтра, 24 грудня, о 15:00. Збір на 14-у під судом (вул.Мельниченка,1).

IMG_2743

Пікет перед будівлею Києво-Святошинського суду

IMG_2746

IMG_2749

IMG_2752

Нардеп Ігор Мірошниченко виступає перед будівлею суду

IMG_2755

IMG_2757

IMG_2759

IMG_2760

IMG_2768

IMG_2772

IMG_2774

Ігор Мірошниченко та Андрій Мохник

IMG_2775

Ганна "Лисиця" Сінькова і Наташа Шпара, дружина підсудного Володимира Шпари

IMG_2776

IMG_2780

Зайшли на засідання до судді Бурбели

IMG_2784

Народні депутати шукають суддю по кабінетах

IMG_2786

Олег Ляшко і Тетяна Близнюк

IMG_2788

Нардепи Ігор Мірошниченко та Андрій Мохник

IMG_2789

IMG_2792

Христина Бевз, дружина підсудного Сергія Бевза

IMG_2793

Андрій Мохник

IMG_2797

Народні депутати вимагають від судді Бурбели проводити засідання або пояснити людям, чому він відмовляється його проводити

IMG_2798

IMG_2800

IMG_2804

IMG_2809

IMG_2810

IMG_2813

Скільки ходжу на ці суди - а досі не мала якісної фотографії судді Бурбели. Не було чим матеріали ілюструвати. Тепер є. Дивіться, яке гарне фото - хоч на документ його, хоч на дошку пошани, хоч на стенд "У розшуку".

IMG_2814

IMG_2815

IMG_2816

IMG_2818

Дід-майданівець рветься у кабінет до судді Бурбели

IMG_2819

Його стримують і заспокоюють свої ж

IMG_2824

IMG_2827

IMG_2833

На тлі пікету за вікном

IMG_2846

IMG_2847

IMG_2848

IMG_2854

IMG_2857

Виступає Андрій Павловський

IMG_2863

IMG_2864

Колона вирушає назад на Майдан

IMG_2868

ПОВНЕ ВІДЕО:


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.