Про помилування Ходорковського

19 декабря 2013, 20:12
0
191

нові кримінальні справи і милість альфа-стерха

Путін сьогодні оголосив про помилування Ходорковського.
Як тут не згадати: ще два тижні тому замгенпрокурора Росії розповів про кілька нових кримінальних справ, по яких може бути предявлено обвинувачення опальному олігарху. Не вірю щоб такі справи були самодіяльністю силовиків. Без згоди альфа-стерха не було б ні кримінальних справ, ні публічної заяви про це.
А тепер помилування. Нелогічно? Насправді, якщо призадуматись, то пасьянс лягає.
Останні кілька років Путін вже не раз натякав, що готовий би був помилувати Ходорковського. Відпусити його через помилування набагато красивіше, ніж просто дати йому вийти по закінченню строку. Адже так Ходорковський визнає свою вину, написавши прохання про помилування, а Путін виглядатиме лицарем на білому коні. 
Та не писав Ходорковський клопотання про помилування. Краще досидіти залишок строку, але не визнавати вини (залишається йому менше року). Виглядало так, що за Ходорковським моральна перемога. 
Але не звик Путін програвати. І оголосив Ходорковському ультиматум: або челобитная до царя, де він розкаюється, або буде сидіти ще років 10. І оголосив про нові справи пубічно через замгенпрокурора, щоб ніхто не сумнівався, що це серйозно. 
Ходорковський таки написав клопотання про помилування, визнав свою вину, а Путін благородно відпустив людину, яку сам же і посадив. 
Нові кримінальні справи будуть розслідуватись вяло, обвинувачення по ним предявлятись не будуть, але і закривать їх не будуть. Шоб не повадно було знову лізти в політику.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.