Київська влада знищує речові докази

1 февраля 2011, 15:15
Журналист, студент, общественный деятель.
0
571

Сьогодні на Майдані Незалежності працівники управління благоустрою Київської міськдержадміністрації намагалися провести роботи з демонтажу гранітної плитки, яка складає покриття Майдану.

Як відомо, КМДА подала позов до суду про умисне пошкодження покриття (гранітної плитки) організаторами Підприємницького Майдану у листопаді минулого року на суму 212 тис.292 гривні та про умисне пошкодження гідроізоляції підземного бару на суму близько 240 тис. гривень.

За цим позовом порушено кримінальну справу проти організатора Майдану-2 Сергія Мельниченка за звинуваченням за ст.194 ч.1 Кримінального кодексу України (умисне знищення чи пошкодження майна), яку намагаються перекваліфікувати у ст.194 ч.2 (те ж саме в особливо великих розмірах), та за ст.293 ККУ (Організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку).

За цими звинуваченнями організатору Майдану-2 і коменданту наметового містечка, Голові Правління Коаліції учасників Помаранчевої революції Сергієві Мельниченку загрожує до 10 років позбавлення волі. Насправді, як пояснили фахівці з укладання дорожнього покриття, навіть якби кожен із 132 забитих кутників ущент зруйнував усі три прилеглих до нього плитки, сума можливих збитків не перевищила би 14 тис. гривень. А підземний бар взагалі знаходиться не під місцем розташування наметів, і його гідроізоляція не могла бути пошкоджена внаслідок їх встановлення.

Гранітне покриття Майдану Незалежності є речовим доказом у порушеній кримінальній справі і не може бути вилучене до проведення належної експертизи. Але сьогодні на центральну площу столиці прибула велика кількість будівельної техніки та дорожніх робочих, які розпочали демонтаж плитки. Належної дозвільної документації у виконавців робіт не виявлено.

Активісти ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», виявивши спробу знищення речових доказів, викликали слідчо-оперативну групу і зажадали припинення незаконних робіт.

Як повідомив слідчий по кримінальній справі, порушеній проти лідера Підприємницького Майдану Сергія Мельниченка, експертиза пошкоджень гранітної плитки на Майдані Незалежності ще не проводилася. Тобто, чиновники КМДА вчинили спробу здійснення кримінального злочину – зумисного знищення речових доказів, які мають істотне значення для слідства.

 Прес-служба ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції»

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.