Пенсійна ломка. Частина 2. За межею виживання

2 февраля 2011, 10:28
Владелец страницы
Кандидат экономических наук, доцент кафедры менеджмента НУПТ
0
554

З огляду на фаховий аналіз, висновок очевидний: пенсійна реформа розрахована на те, що люди помруть раніше, ніж вийдуть на пенсію. Саме так влада планує зекономити кошти.

«Українці – нація, що вимирає», – констатує директор Інституту Демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова і не стомлюється повторювати, що «нині українці вмирають на цілі три роки раніше, ніж 40 років тому», що «країна втрачає третину чоловіків у віці від 40 до 60 років».

Я представляю двохмільйонну профспілку освітян, переважна більшість з яких – жінки. Саме на жінок і лягає найбільший тягар так званої Пенсійної реформи.

Серед працівників освіти майже третина – пенсіонерки. Вони працюють і тому, що люблять свою роботу, і тому, що пенсія замала, і тому, що на їхнє місце важко знайти настільки ж мудрих та кваліфікованих вихователів для дітей. За умови введення Пенсійної реформи освітяни можуть залишитися без роботи і пенсії, а науково-педагогічні працівники втрачатимуть мінімум 10% пенсійного забезпечення.

Урядовці запевняють, що підвищення пенсійного віку – це панацея, що врятує національну пенсійну систему. За офіційними статистичними даними в 2010 році рівень безробіття становить 8,1%, а за соціологічними дослідженнями в центрах зайнятості реєструється лише кожен третій безробітний. Виникають запитання:

  1. Чому підвищення пенсійного віку планується на фоні зростання безробіття?
    1. 2. Як взагалі можна реформувати пенсійну систему без збільшення заробітної плати?
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.