Наше чудовисько

17 февраля 2011, 11:19
Журналіст, еколог, письменник
0
563

Не прижилося!

Народжене фольклором і підкріплене фантазією сучасників Лох-Неське чудовисько, викликає неабиякий інтерес туристів до однойменного озера на півночі Шотландії. Дехто з мандрівників не може однозначно відповісти на питання: чим найбільше приваблює його Лох-Нес – красою природи чи надією побачити легендарне чудовисько. Одне слово, ніщо не зробило цьому водному об’єкту таку рекламу в усьому світі, як загадкове створіння, про яке надходили дивовижні свідчення різних людей.

Кілька десятків років тому про чудовисько заговорили й на Закарпатті. Коли в озері Синевир втопився один чоловік, водолази тривалий час шукали його тіло, а між людьми ширилася чутка, що в плесі живе чудо-риба, велика, мов корова. «Вона то й з’їла утопленика», - говорили деякі. Вигадка про Синевирське чудовисько не прижилася і, тим паче, реклами озеру не зробила.

Риби в Синевирі таки водяться, але значно менші за розмірами. Тут, у чистій гірській воді, багатій на кисень, добре почуваються форель райдужна та озерна, два види бабців, гольян звичайний, рідкісний для України харіус європейський, а також рак річковий.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.