Сергій Власенко програв суд журналістам

10 августа 2011, 00:19
Журналістка
0
565

Сьогодні, Вищий спеціалізований суд України відмовив відомому адвокату, народному депутату Сергію Власенку, який вимагав від «Женского журнала» спростувати інформацію і сплатити йому компенсацію моральної шкоди у 200 тис. грн.

Суд залишив без змін вердикт Апеляційного суду щодо рішення Печерського районного суду. Як відомо, судові тяжби у даній справі тривали близько року.

«Це цікавий прецедент у першу чергу для глянцевих ЗМІ, де практика інтерв'ю про особисте життя зустрічається доволі часто», - підкреслили у прес-службі видавця журналу, компанії Atlantic group.


Приводом для звернення С.Власенка до суду стало інтерв'ю з Наталією Окунською (екс-дружиною Власенка), опубліковане у липні 2010 року. Позивач звернувся до суду з вимогою спростувати деякі опубліковані цитати. На його думку, вони були недостовірні і завдали шкоди його гідності та ділової репутації.

Печерський районний суд ухвалив рішення на користь видання ще 16 листопада 2010 року. У цьому процесі представник Власенка в суді вимагала спростування цитат, а також компенсацію за моральний збиток у розмірі 200 тис. грн та відшкодування витрат на психолого-лінгвістичну експертизу в розмірі 20 тис. грн.

За рішенням суду, опублікований текст є авторським матеріалом, а інформація носить виключно оціночний характер, який згідно статті 30 Закона України «Про інформацію», залишає за журналістом право на вільне одержання, використання та поширення відкритої інформації.

«Суд пришел к правильному выводу, что опубликованная информация не может быть признана недостоверной в связи с тем, что является оценочным суждением журналиста. Таким образом, суд еще раз подтвердил право журналиста на свободу слова и свободное выражение собственного мнения», - вважає юрист видання Наталія Прозоровська
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.