Лавринович і Ко рекомендує Україні домашній арешт

18 августа 2011, 09:02
Адвокат, член Ради Адвокатів міста Києва
0
501

Мінюст розширює повноваження прокурора та маскує народних засідателів під суд присяжних.

Метою кримінального покарання є відновлення соціальної справедливості, виправлення засудженого та попередження здійснення нових злочинів.

Принцип Таліона залишився в минулому, хоча наявність смертної кари є доказом дії цього принципу і сьогодні.

Чи змінить новий кримінально-процесуальний кодекс принциповий підхід до кримінального переслідування прокурорів, правоохоронців та звичайно громадян ?

З точки зору старого кодексу ( діючого на даний момент) то новий звичайно містить кілька доречних новацій, які відповідають світовій практиці та сучасним вимогам до кримінального переслідування. Сюди я б відніс введення нового запобіжного заходу – тримання під домашнім арештом, що має на меті  обмеження волі без поміщення громадянина  в  слідчий ізолятор.

 На жаль позитив на цьому закінчується.

 Викладач, який читав мені в Університеті  предмет «Прокурорський нагляд», лагідно називав його «прокурорський терор». Проект нового кодексу  нажаль не  усуває совковий атавізм  у вигляді прокурорського нагляду, а навіть розширює повноваження прокурора при здійсненні кримінального провадження, чим тільки ускладнює роботу того самого слідчого. Але світова практика вже давно йде іншим шляхом – прокурор виконує лише функцію підтримання державного обвинувачення в суді , що відповідає принципу змагальності в суді між обвинуваченням та захистом .

Іншим недоліком цього проекту – це спроба замаскувати народних засідателів під суд присяжних, що неодмінно   ускладнить роботу самого судді . Крім того метою здійснення судочинства судом присяжних по суті громадський контроль за здійсненням  судочинства шляхом безпосередньої участі в ньому. Суд присяжних унеможливить або зведе до мінімум засудження невинних та незаконне притягнення до кримінальної відповідальності, що сьогодні набуло масового характеру.

Викликає подив і надання права слідчому обстежити житло чи інше володіння особи шляхом таємного проникнення у них !

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: суд,кодекс,кримінал
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.