Відеозапис пограбування магазину відтепер не є доказом в суді

24 октября 2011, 07:33
Правозахисник, представник громадян у судах Києва. zetkafotogroup.blogspot.com
0
913

Роз'яснення Конституційного суду ч.3 ст. 62 Конституції вносить зміни в роботу всіх силових структур, і оприлюднене рішення ускладнить розслідування насамперед пересічних, а не резонансних справ.

Про це заявив голова глава комітету Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець ("БЮТ-Батьківщина").

Про це він розповів виданню "Коммерсант-Украина".

"Тепер відеозаписи з банків або магазинів, які пограбують, не зможуть стати доказами", - заявив Швець.

"Якщо раніше можна було зняти на відео, як чиновник отримує хабар або даїшник матюкає водія, а потім звільнити їх за це, то тепер всі ці матеріали не будуть мати ніякого значення", - додав він.

"Для того щоб фіксувати на відео якесь порушення закону, тепер необхідно буде отримувати дозвіл правоохоронних органів. А це, звичайно ж, пересічній людині зробити складно", - пояснив він.

Нагадаємо, Конституційний Суд розтлумачив, що звинувачення у скоєнні злочину не може ґрунтуватися на даних, отриманих без дотримання Конституції або з порушенням законів. Так, проведення оперативно-розшукової діяльності громадянами й приватними організаціями, а також іншими органами або їх підрозділами, не зазначеними у законіпро оперативно-розшукову діяльність, заборонено.

Як відомо, у ч.1 ст.5 закону вказані структури, що мають право на проведення слідчих заходів. Це - СБУ, МВС, Міноборони і Держприкордонслужба, у яких є розвідувальні підрозділи, податкова міліція та Управління держохорони (УДО).
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.