ОСНОВНІ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ України 2011, БУДУТЬ ПРИЙНЯТІ В ОСТАННІ 10ДНІ
18 грудня 2011, 22:10
Власник сторінки
політолог Аналітичного центру "Політика"
Рік закінчується, позитиву було не надто багато, або навіть сказати так: що атмосфера була “ненайсвятковіша”(
“ОСНОВНІ ЗОВНІШНЬО ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ України 2011го РОКУ, БУДУТЬ ПРИЙНЯТІ В ОСТАННІ 10 ДНІВ.”
Рік закінчується, позитиву було не надто багато, або навіть сказати так: що атмосфера була “ненайсвятковіша”(Які ж були головні невдачі:Судові справи над колишніми високопосадовцямя: вплинули в першу чергу на політичні відносини із Західними лідерами (США та ЄС), на внутрішній клімат в країні та на рейтинги деяких опозиціонерів, якщо на перші 2 пункти негатив, то останній позитивно.Якщо прибрати емоційність, в першу чергу окрім політичних, ці поцеси призвели до репутаційних втрат КРАЇНИ, НЕ влади, а саме України!Газ:Україна НЕ змогла досягти зниження ціни на російський газ, ні шляхом судового оскарження контракту, яким так погрожували, ні шляхом переговорів із керівництвом РФ.Усім відомо, що в бюджет закладється ціна на газ на рівні 400 доларів, тобто формується жорсткий економний бюджет!! Але керівництво України розраховує на знижки та поступки зі сторони РФ, над чим власне і працюють, а накопичені та зекономлені в бюджеті кошти будуть потрачені на соціальні та інфраструктурні проекти, висновки усі робляьт самі. Хід цікавий, але подивимось до чого він призведе і чи будуть зники в ціні як такі.Відмова МВФ до співпраці негативне явище! Інвестиційний клімат країни падає.Якщо говорити про головні успіхи та невдачі України на міжнародній арені то до головних успіхів, можна віднести:прогрес в технічній частинмі ведення переговорів по Асоціації з ЄС та ЗВТ.Виконання україною вимог на шляху до Євроінтеграції:
- підготовлена уніклаьна в своєму роді угода про ЗВТ. Доречі позитивним виявився досвід вступу в СОТ.-текстова частина готова до парафування, а це не багато не мало 1200 сторінок погоджених документів найвищого рівня!Одразу слід зауважити що це пілотний проект ЄС, адже навіть країни “Магрібу”, мають лише рамкові угоди про Асоціацію, а наша угода входить в Європейську політику Євросусідства.Переговори по лібералізації візового режиму:До кінця року буде завершена перша фаза, на наступний рік можливе завершення другої фази і взалежності уже від політичних обставин, економічної ситуації в ЄС та інших чинників прогнозуємо що візову перегороду буде знято!!Китай: після червневих зустрічей на найвищому рівні, відбулася Активізація економічних відносин із Китаєм, це і домовленості в агрокомплексі, орієнтовані інвестиції у розмірі 10ти мільярдів, це і комплексні кредити на будівництво інфраструктурних проектів це і промислові проекти в регіонах України! Причин співпраці тут кілька, але основні полягають у тому що, у китайської економіки темпи зростання економіки дуже високі, накопиченого капіталу більше ніж достатнє, старіння населення та інші чинники змушують інвестувати у нові виробничі потужності за межами Китаю, орієнтуючись в першу чергу на привабливі ринки, зокрема Європейський, а вигідне ФГП України є унікальним з точки зору інвестицій “Піднебесної”.Робота з Китаєм показовий приклад партнерства, коли політика не впливає на економіку!Євро12:за рік роботи в реальному секторі по підготовці до Чемпіонату було зроблено більше ніж за попередні три! Власне цей факт і врятував Національинй проект ЄВРО2012. Не все гладко, але чемпіонат буде!Але які б успіхи у Нас не були, країна ще не здобула ні членства в Асоціації ні ЗВТ, при всій складності ситуації.. Відкритих питань багато. Дуже багато має вирішуватися власне СЬОГОДНІ!І на останок, в наступному році, МИ проведемо Євро - а це вже Інструмент популяризації України на міжнародному рівні!! Справа кожного українця, волонтера, чиновника, митника, бізнесмена, це наша національна ідея на наступний рік, і тому як ми спрацюємо, таку країну і матимемо!Але думаю що незалежно від політичних факторів Україна буде продовжувати співпрацювати із ЄС не тільки на технічному та міжвідомчому рівнях, досягаючи реальних перемог!
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.