opensource

11 февраля 2012, 11:43
инженер
0
364

Витрати держави на інформатизацію та закупівлю програмного забезпечення.

Повернемося до питання економії коштів в Україні під час економічної кризи.

Прямих посилань на ринок програмного забезпечення я не знайшов, але узяв інформацію про податки від Майкрософт, де представники МС наводять приклад втрат податків у розмірі 100 млн. дол. щороку через 84% ринку, зайнятого піратськими копіями ПЗ.
Що ми маємо: 100000000 usd = 84%. Припустимо, податок на прибуток становить 15%, тоді 100% легального ПЗ матимуть прибуток 674 млн. дол. щороку, а нинішні 16%  - 108 млн. дол. щороку. Ще МС говорить про вкладання в "Україну" у вигляді "прямої фінансової допомоги, соціальних проектів і надання безкоштовного ПЗ" - я розглядаю це не скільки як допомогу, а як інвестиції у майбутніх користувачів та у захист ринку та держави Україна від "необережних кроків" у бік opensource.

На виході ми маємо витрати держави та бізнесу щороку в обсязі приблизно 108 млн. дол.

Додам ще, що саме MS Windows, MS Office та супутні продукти  - насправді необхідні лише у 10% випадків, та і то, лише коли робоче місце оператора "притягується" до готового рішення реалізації системи.
За умов розробки програмного комплексу з урахуванням вимог захисту інформації, часу на обслуговування, "уніфикації та стандартизації", централізованого адміністрування, зниження вимог до "заліза" на робочих місцях - можемо отримати сінергію у завданні економії державних коштів.

 Чи стосується це Вас особисто - вирішувати Вам, але пам’ятайте, не тільки "Think before you print", але й "Think before you choose" економить як наші гроші, так і нашу природу.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.