Загрози нового КПК

16 февраля 2012, 11:13
0
733

Запрошуємо до участі в обговоренні нової редакції Кримінально-процесуального Кодексу

20 лютого, в понеділок, о 15.00 «Об‘єднання Богдана Хмельницького» запрошує до участі в обговоренні нової редакції Кримінально-процесуального Кодексу в рамках круглого столу «Загрози нового КПК», що відбудеться  за адресою: вул. Предславинська, 43/2, пов. 3. Мета заходу – обговорити ті зміни, які, на думку учасників круглого столу, потрібно внести в проект КПК до другого читання.


До участі запрошені відому правозахисники, громадські діячі, практикуючі юристи, народні депутати, а також родичі підсудних та засуджених. Для висвітлення заходу запрошено пресу.
Про участь у круглому столі просимо попередити завчасно за тел: (093)804-33-33; (044)228-63-68   Керівник прес-служби – Наталка Полинкова (067)113 01 60.
За результатами круглого столу буде направлено колективне звернення до парламентських комітетів із пропозиціями від громадськості щодо удосконалення деяких норм нового проекту КПК.

Ми, громадяни України, члени громадської організації «Об‘єднання Богдана Хмельницького», попереджаємо: Запропонований проект Кримінально-процесуального кодексу значно звужує права підсудного і сторони захисту. Отже, громадо, 17 років чекали ми нової редакції Кримінального Кодексу. І скоро, здається, дочекаємось… Так, наше карне законодавство застаріле та потребує змін. І хотіли ми, щоб в Україні стало, як в розвинених країнах: щоб суд присяжних був, і домашній арешт, і слідство отримало конкретні терміни, та щоб права затриманих, нарешті, були захищені…


Новий КПК містить дійсно прогресивні новації, що мають зробити українське правосуддя більш цивілізованим. Проте! Впроваджуючи європейські норми в судах, про права підсудних чомусь забули:

1. Дії слідчого, що порушують права сторони захисту, до цього часу оскаржити було практично не можливо. Такі труднощі виникали через незрозумілість процедури оскарження, але новий закон не запропонував нічого нового.

Отже як і раніше, питання про відмову суду досліджувати незаконно отримані докази так і залишилося відкритим. Адвокатам надали право збирати докази, але геть не зазначили процедури цього збирання. Для слідчого процедура прописана, а для захисника – ні! Імовірно, що такій підхід не випадковість, а шлях
відхилення доказів наданих стороною захисту.

2. Безкоштовних адвокатів забули зобов‘язати працювати по справі: подавати позови до суду, оскаржувати рішення та інше. Тобто, вони і до цього не дуже квапились безкоштовно захищати підсудних, тепер і взагалі цього не робитимуть! Тільки за гроші!

3. І ще один факт, який прямо звужує права підсудного на захист: РОДИЧІ ПІДСУДНОГО ТА ЮРИСТИ – ФАХІВЦІ В ГАЛУЗІ ПРАВА, ПОЗБАВЛЯЮТЬСЯ ПРАВА ЗАХИЩАТИ ІНТЕРЕСИ ОБВИНУВАЧУВАНОГО!
Конституція України гарантує своїм громадянам, що їхні права не може бути звужено – тільки розширено! Отже, або підсудних та їхніх родичів забули включити до списків громадян України, або окремі норми запропонованого Кримінального Кодексу є АНТИКОНСТИТУЦІЙНИМИ!!! Ми вважаємо, що посилання деяких політичних діячів про сумлінність і фаховість лише адвокатів є занадто перебільшенням, бо непорядних і не компетентних адвокатів, колишніх суддів і прокурорів, які крім передачі хабарів не можуть нічого зробити, більш ніж половина від існуючих адвокатів.

Хтось побачив загрозу правосуддю в захисниках, які не такого високого звання? Чи, може, комусь набрид народний контроль за правосуддям? Чи може, дипломами про юридичну освіту вже торгують під кожним кущем, а тому фахівець в галузі права, це ще не кваліфікований спеціаліст? Чи таких новацій чекали від нової редакції КПК ті, хто перебуває під слідством, та їх родичі? Чи таких змін чекало суспільство 17 років, поки Кодекс був незмінним? Всеукраїнська правозахисна громадська організація «Об‘єднання Богдана Хмельницького» виступає проти звуження прав підсудних та засуджує намір відібрати у родичів підсудних останній шанс на підтримку своїх синів, чоловіків чи братів у суді!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.