Євроінтеграція. Хто переможе - бізнес чи чиновники?

1 марта 2012, 19:09
0
426

Великий бізнес має що втрачати й розуміє: або бейсбольні біти, бритоголові й бандитські 90-ті повернуться в Україну, або шлях в ЄС та цивілізовані демократичні правила.


Що Україна – країна парадоксів – знає не тільки кожен пересічний громадянин цієї держави, а й іноземці.
Черговий парадокс – це рух України в ЄС. Суцільний  когнітивний дисонанс.

З однієї сторони – вся українська владна  вертикаль має докладати максимум зусиль для наближення України до Європейського Союзу. Це зобов’язання чиновників, закріплене законами України, зокрема про «Про засади зовнішньої і внутрішньої політики України». Там чорним по білому написано – вектор України  - європейська інтеграція.

В той же час ці ж самі чиновники у відкриту розпочали війну з євроінтеграцією.  І історія з безглуздим  викликом  Жозе Мануеля Пінти Тейшейра на килим лише вершина айсбергу.  Це показова історія, маразматична по своїй суті й безглузда з точки зору дипломатичної практики. Чому так відбувається?  Відповідь проста – українським чиновникам не потрібно в ЄС! Оскільки Європейський Союз це:
- прозорість.
- відсутність корупції
 - чесні суди,
 - рівність усіх  перед законом.
 - однакові правила введення бізнесу для усіх, а не лише для обраних.
В цих умовах український бюрократ просто не зможе існувати.

Натомість український бізнес прагне в Євросоюз. І навіть не тому, що там велетенський ринок збуту, практично в двічі більший, ніж Євразійський.
Головна причина – український бізнес втомився грати по рекетирських  правилах 90 років.  Бізнесу потрібна визначеність, стабільність.

Тому ми  сьогодні  все частіше  бачимо  «топів» українського економічного Олімпу в Брюсселі. Пінчук, Порошенко та інші намагаються компенсувати ті  безглузді кроки чиновників в очах Європейської спільноти.
Цьому свідчення постійні культурницькі проекти Пінчука, й остання конференції   Фонду Петра Порошенка «Відносини ЄС – Україна: шлях попереду» й інші кроки української бізнес еліти.

Й я переконаний, що Янукович  хоч із запізненням видав Доручення про розроблення та затвердження плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2012 рік,   у зв’язку із активністю й тиском українських підприємців.

Бо великий бізнес має що втрачати й розуміє: або бейсбольні  біти, бритоголові й  бандитські 90-ті повернуться в Україну, або шлях в ЄС та цивілізовані демократичні правила.
Іншого не дано!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.