Не можна навчити людину писати аналітичні статті...

2 марта 2012, 14:11
0
1788

Аналітика — це десерт журналістики, основним же жанром є репортаж. Можна просто констатувати факт соціальних виступів, а можна проаналізувати причини цих виступів.Потім потрібно зробити висновки і пос

«Не можна навчити людину писати аналітичні статті, але людина, якщо сама захоче — зможе цьому навчитися.Є купа написаного й надрукованого нікому не потрібного.»

Аналітика — це десерт журналістики, основним же жанром є репортаж.
Уявіть собі ситуацію: йде по вулиці дитина, до неї підбігає ротвейлер і починає кусати.В цей час поряд проходила жінка, яка почала бити своєю сумкою собаку, щоб врятувати дитину.Через вікно цю ситуацію спостерігав десантник.Миттєво він знайшов частину залізної труби і вибіг на вулицю.десантник вбив собаку, але дитину.на жаль, врятувати не вдалося.
Що робить репортер в цій ситуації? Опитує свідків, подає ситуацію об*єктивно і зробити висновок.
Виснокок виходить такий: винні комунальні служби.
і якщо він шукає відповіді на запитання: хто, що, де, коли.То головне запитання для аналітика: чому та навіщо?
1.)чому тварини, небезпечні для населення, бігають по місту?
з цього запитання випливає наступне.
2.)чому комунальні служби не виконують свої обов*язки?
Констатація факту: немає грошей.Головна причина нестачі коштів-відсутність громадського самоврядування.
3.)Але ж таких собак не можуть утримувати бідіні люди.Що ж тоді відбувається з малим та середнім бізнесом?
4.)ротвейлер-це зброя.Чому таких собак заводить хто хоче і коли хоче?
5.)чому у жінки не було травматичної зброї?
6.)а якби у десантника не було ремонта, то де би він взяв трубу, а якби у нього була зброя чи у тієї жінки.то собаку можна було би миттєво знешкодити.
Постає запитання про беззбройність громадян.
І якщо в цій ситуації репортер абсолютно точно показує подію, аналітик в той час досліджує причини, наслідки та пропонує можливі шляхи вирішення.
Далі розглянемо виступи чорнобильців та афганців.Чому вони вийшли? Чому обрали саме такий метод? Чи задоволені результатом? Чому податки платить найбідніше населення?
Можна просто констатувати факт соціальних виступів, а можна проаналізувати причини цих виступів.Потім потрібно зробити висновки і постійно працювати з соціологією.
До цих же прикладів можна віднести проведення соціологічних опитувань перед виборами, підвищення зарплат і пенсій за місяць до них.Також «Арабську весну», де було вперше показано силу соціальних мереж, закриття всім відомого нам файлообмінника, що призвело до спражвньої кібер-війни в українському Інтернет-просторі.Погана штука, коли в народу вривається терпіння.
«Не думаю, що багатьох з тих, хто сидить за клавою можна легко виманити з дому.»,-каже Ігор Буркут,-«особливо якщо десь там на Майдані їх зустрінуть хлопці з птахофабрики „Беркут“.»
Проте деяким людям таки вривається терпець і вони виходять протестувати з вилами.Та ще й можуть ненавмисно вибити двері чи вікно державної власності.

«Не потрібно вдаватися до дурощів, а насамперед робити все законно.Ось, до прикладу, створювати громадські організації і вирішувати всі проблеми мирним шляхом.А вила дуже хороші лише для того, щоб кидати гній.Але й це робити вміло, щоб не собі на голову.
Ходити з вилами на кулемет не варто, та й іноді дуже небезпечно.»,-продовжує Ігор Буркут.
найголовніше для аналітика з соціальних виступів-зробити висновок для суспільства(боротися законними методами)і для влади(пора вступати в діалог із суспільством на рівних).Принаймні поганий мир набагато кращий, ніж громадянська війна.
Аналітикам завжди вистачає матеріалу, але бракує знань.
Аналітичні засоби мають 3-4%населення.Ці люди з творів репортера(які виступають первинним джерелом)беруть основне, що перероблюють до істини і доводять її до інших.А той, хто буде читати аналітичну статтю повипнен володіти не тільки певним життєвим досвідом, а й мати певне налаштування, настрій.
Біда науковця, який працює у ЗМІ.
Науковці, пишучи для простих людей, не часто відрізняють цей процес від написання наукоих робіт.Проте в першому випадку потрібно підбирати чимпростіші слова.(Бо баба Параска явно не зрозуміє статті пророзробки когнітивного підходу щодо моделювання управлінських впливів на розвиток підприємства).Але й зводити до простоти теж не потрібно.Просто використовуємо загальновідомі терміни, які будуть зрозумілі для населення.
Аудиторія ЗМІ

Спершу є ті, хто одразу беруться до кросвордів.Скажете, погано? Ба ні.Якщо вирішують кросворд-то вже щось знають.Далі-домогосподарки.Потім-оглядачі спортивних новин.Вчителі, юристи, грамотні підприємці й політики-ось адутиторія аналітиків.
Засоби аналітики
1.Все завжди сприймати критично.
2.Не кидатися в крайнощі.а дотримуватися золотої середини.
3.Привертати увагу до громадських проблем.
4.Просвітництво як одне з головних завдань.
Не дай Боже офіційної цензури
Ідея цензури для Ігора Буркута є неприйнятною.А органу цензури він навіть боїться.Він є прибічником самоцензури, щоби людина не брехала свідомо.Адже цензури й так бракує на інтернет-форумах, в редакціях.
В наших сучасних умовах цензор має рідкісний талант не пропустити того, хто краще нього.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.