Заручники банку "Володимирський"

3 марта 2012, 12:32
инженер-технолог
0
565
Заручники банку  Володимирський

Про те, як держава "відшкодовує" заощадження, вкладені громадянами в банк "Володимирський", що збанкрутів. І про сумнівну роль МВС в цій справі.

Банк «Володимирський» з квітня 2009 року перестав повертати депозити, строк яких закінчувався. При цьому змушував вкладників продовжувати договори під значно нижчі ставки у порівнянні з іншими банками. Дивіденди виплачував  з великими затримками. Обуреним вкладникам працівники банку відповідали: погоджуйтесь на це, інакше ніяких процентів не отримаєте, адже грошей на повернення вкладів нема.

Марними були намагання громадян добитися справедливості у судах і прокуратурі.

30 серпня 2011 р. «Володимирський» було ліквідовано. Відповідно до закону Фонд гарантування вкладів фізичних осіб мав повернути вкладникам заощадження впродовж двох місяців після ліквідації банку. Але клієнти «Володимирського», яких налічується понад 10 тисяч, не можуть отримати гроші досі.

На вимогу Головного слідчого управління МВС Фонд тимчасово (так сказано у офіційному повідомленні ), по 07.11.2011 р., зупинив виплати гарантованих сум вкладникам банку. Але, як кажуть, нема нічого довшого за тимчасове. Коли прийшов призначений строк виплат, МВС відсунуло його до 21.11. 2011.

Невдовзі з’явилась нова інформація. 18 листопада на підставі кримінальної справи, порушеної у зв'язку з численними зловживаннями в банку "Володимирський", до справи були приєднані речові докази, які заборонено відчужувати. Речовими доказами послужили грошові вклади усіх громадян, а не тільки підозрюваних. Терміну, коли «речові докази» віддадуть вкладникам, на цей раз не вказали.

 За даними МВС, що опубліковані у ЗМІ, ліквідатор банку і ряд його посадових осіб намагалися відшкодувати 117,2 млн грн, подавши документи фіктивних вкладників (їх виявилося 82), які не відкривали рахунки у банку "Володимирський» і не вносили туди гроші. Ця схема практикувалася банками, що ліквідуються, і раніше.  За результатами розслідування, проведеного СБУ, встановлено, що таким чином були незаконно  присвоєні кошти Фонду гарантування вкладів у розмірі 444,2 млн грн.

За даним фактом Головним слідчим управлінням МВС України порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України "Замах на шахрайство".

Банки, що викриті у фальсифікації, підконтрольні Павлу Борульку і знаходяться у процесі ліквідації.  Це - "Національний стандарт" і "Європейський".  Банк "Володимирський" також пов'язують з його колишнім власником Павлом Борульком.

У січні 2012 року справа банку «Володимирський» вийшла на новий виток. МВС не придумало нічого кращого, окрім збирання конфіденційної інформації про вкладників, що мають у «Володимирському»  заощадження 10 і більше тисяч гривень. Зокрема, у Шостці  викликають вкладників у міліцію по телефону, ходять по квартирам і роблять допити.

Відомо, що  допити мають застосовуватися до постраждалих, свідків і підозрюваних. Але ж вкладники як постраждалі до міліції не звертались. Свідками чого вони є, також незрозуміло. Виходить, міліція ставиться до вкладників як до підозрюваних? 

Протоколи  у міліції складають по такому шаблону: треба показати договори з банком, вказати сімейний стан, вік, освіту, ким працює вкладник, з якого часу живе за вказаною адресою, чи є вклади в інших банках, чи був судимий , чи стояв на обліку у психіатричній лікарні і таке інше. Вінчає допит красномовне запитання: чи погоджується допитуваний з тим, що його почерк буде піддано графологічній експертизі?

Цікаво згадати, що понад два роки тому, коли вкладники звертались у прокуратуру зі скаргами на «Володимирський», їм незмінно відповідали: ми не можемо втручатись в цю справу, існує таємниця вкладів. А що робиться зараз?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.