Як обрати ВНЗ в Києві?

15 марта 2012, 15:30
Владелец страницы
0
632

Як після закінчення школи зорієнтуватися у безмежній кількості ВНЗ, та обрати кращий?

«Вам необхідно знайти те, що ви любите. Ваша робота заповнить більшу частину життя і єдиний спосіб бути повністю задоволеним – займатися тим, що на вашу думку є достойною справою. Якщо ви ще не знайшли своєї справи, шукайте… Ви зрозумієте, коли знайдете».

Стів Джобс, засновник компанії Apple

Гарна освіта – це твоє майбутнє, говорили нам батьки ще з самого дитинства.

Добре вчись в школі, тоді тебе приймуть до гарного ВНЗ. А гарний ВНЗ забезпечить тобі гідну роботу, і буде тобі щастя на все життя. Ця послідовність закріпилась в нашій пам’яті ще з часів школи.

Раніше ні у кого не виникало сумнівів щодо справедливості цієї теорії. Але на те вона і теорія, а на практиці все може виявитись по-іншому, адже все так швидко змінюється!

·         У школі тепер вчитись на одні 5 або 12 зовсім не обов’язково. Щоб вступити до ВНЗ потрібно добре підготуватися і здати ЗНО.

·         ВНЗ тепер не забезпечують працевлаштування, і, після отримання диплому, випускники змушені самостійно шукати собі хорошу роботу, що, м’яко кажучи, не так вже і легко! Тому багато хто йдуть працювати куди вийде, а не за спеціальністю. Не даремно зараз серед молоді поширений сатус в соціальних мережах:

Здивуй всіх: піди працювати за спеціальністю.

Але, як обрати університет і майбутню спеціальність?

Звичайно у 16-17 років важко обрати професію на все життя, тут допомогти можуть, в першу чергу, батьки, а також рідні і близькі – ті, хто добре знають характер, схильності і здібності підлітка. Ви ж не хочете, щоб в одну прекрасну мить його зацікавила об’ява:

Приймаємо на роботу розклеювачів оголошень про прийом на роботу розклеювачів оголошень.

Це буде сумно…

Обираємо університет.

Дехто може просто вирішити замість своєї дитини, що для неї буде краще, але я противниця такого методу – так можна і життя зламати, і навіщо потім вислуховувати докори.

 Подумайте, чим ваша дитина захоплюється? Постійно перемагає в олімпіадах з хімії, і довів вас до істерики, коли мало не спалив кухню, змішуючи реактиви – напевно варто поговорити з ним про хімфак. З іншого боку, хто з нас не будував у дитинстві халабуду із ковдр і стільців, але це зовсім не означає, що ми всі природжені архітектори! А якщо дочка з молодших класів школи дає Вам поради з приводу того, яка блузка більше пасує до цієї спідниці, то, можливо, у неї світле дизайнерське майбутнє, але скоріш за все в неї просто гарний смак. В будь-якому разі варто обговорити – залишаться захоплення захопленнями, або якесь може стати професією.

Якщо майже випускник зовсім не може визначитись з тим, чим він хоче займатись, то допомогти тут зможе швидше досвід студентів або випускників того чи іншого ВНЗ, який можна почерпнути в найближчому оточенні або, що набагато зручніше, в інтернеті.

Якщо сферу діяльності обрано, то обрати ВНЗ вже на багато легше, так як відмітаються варіанти, які не надають освітні послуги в обраній області. Правда вищих навчальних закладів з кожним роком стає все більше, спектр факультетів і спеціалізацій ширшає, так що і серед тих, що залишились обрати стає все важче.

Куди піти вчитися в Києві? Критерії вибору ВНЗ

Практика – основа працевлаштування

Взагалі, працевлаштування – це єдиний критерій за яким варто оцінювати ВНЗ. Якщо студенти мають можливість проходити практику, і не для галочки, а реальну, то дуже висока ймовірність того, що йому там же і запропонують роботу, або, як мінімум, він здобуде досвід, який дуже цінується роботодавцем. А для цього університет повинен співпрацювати з ведучими організаціями в обраній сфері, мати широку мережу баз практики і стажування для своїх студентів. Наприклад, коли я дізналась, що студенти Київського Університету Туризму, економіки та права (КУТЕП) проходять стажування в Греції, Німеччині, Єгипті, Турції, Словаччині та США – серйозно замислилась про освіту в сфері туризму.

Державний або приватний?

Роботодавці як і раніше більше цінують диплом державних ВНЗ. Можливо, це пов’язано з тим, що у багатьох у свідомості закріпився стереотип, що «за гроші можна і не вчитися». Або з тим, що багато недержавних ВНЗ виникли не так давно і ще не встигли напрацювати свою програму і завоювати авторитет. Тому, не дивлячись на те, що деякі комерційні вищі навчальні заклади  пропонують дійсно хорошу освіту, на ринку праці ще продовжує існувати деяка дискримінація їх випускників.

Якість освіти

Якість навчання – комплексний фактор, який має багато складових: репутація ВНЗ, професійний рівень викладацького складу, технічне оснащення і т.п. таку інформацію можна отримати в Інтернеті, від друзів або знайомих, також існує безліч ознайомчих брошур про той чи інший навчальний заклад. Можна просто завітати в обраний ВНЗ в день відкритих дверей.

Особисто мені подобається більш сучасний метод: соціальні мережі. В соціальних мережах можна знайти найбільш правдиву інформацію. Тому що в соціальних мережах (в тому ж контакті) спілкуються реальні студенти. До речі й інформацію для прикладу в статті я знайшла саме в контакті на офіційній сторінці КУТЕПу.

Також добре, якщо університет буде спеціалізуватись на обраній вами спеціальності, це збільшить шанси отримати дійсно якісну освіту. Одним із критеріїв при виборі може стати наявність назви сфери Вашої спеціальності у назві ВНЗ.

Також зверніть увагу на наявність добре укомплектованої бібліотеки.

Вибір форми навчання.

Ніхто не застрахований від того, що через декілька років ситуація в країні чи сім’ї не зміниться і, можливо, доведеться влаштовуватись на роботу на повний день. При цьому кидати навчання шкода і перехід на заочне навчання – реальна альтернатива. Слід враховувати це при виборі ВНЗ.

Магістр, спеціаліст або бакалавр?

Зараз Україна йде до того, що кваліфікаційний рівень бакалавра прирівнюється до рівня магістра. Багато навчальних закладів запевнюють, що нема ніякої різниці. Проте на це все ж варто звернути увагу, «магістр» дасть Вашій дитині більше можливостей у майбутньому.

Також для багатьох молодих людей важливим фактором є наявність воєнної кафедри.

А от  на що не варто звертати увагу в першу чергу – так це на те, чи далеко він знаходиться від дому.

Але головне не забувати, що який би ВНЗ ви з дитиною не обрали, отриманий диплом лише дає перепустку в цей світ, а чого він досягне в житті, залежить тількі від нього самого.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: ВНЗ,кутэп,кутеп,Як обрати ВНЗ в Києві,Київські ВНЗ,обрати Київський ВНЗ,Київський університет туризму,як обрати ВНЗ для вступу,куди піти навчатись в Україні,як допомогти дитині обрати ВНЗ,Киевские ВУЗЫ,выбрать киевский вуз
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.