Велекодній майстер-клас писанкарства

27 марта 2012, 17:01
журналист
0
545
Велекодній майстер-клас писанкарства

Всіх бажаючих запрошуємо на майстер - клас який розпочинає свою роботу в будні о 15 годині і буде тривати до 6 квітня.

Вже п’ятий рік поспіль при Тиврівському краєзнавчому музеї до Велекодніх свят розпочинаються заняття по виготовленню писанки.

Дивовижне перетворення білого яйця у різноманітну символіку з різними кольорами захоплює як дітей так і дорослих.

На майстер-класі народня майстриня Антоніна Олімчук ділится своїми знаннями і вміннями та розповідає багато цікавого з історії писанкарства. 

З давніх часів писанка була символом весняного сонця – джерела світла, тепла і життя. Злбраження писанок з сонячною (солярною) символікою поширено по території всієї України. Сонце зображається у вигляді кола, восьмикутної зірки, іноді з закрученими кінчиками, які мають назви «сонечко», «павучки». До найдавніших зображень сонця належить «сварог», «триріг», «трикверт», «крутороги» - ці символи зображають сонце як небесний вогонь, який, який справіку оспівувався та возвеличувався людьми.

Писанка, оздоблена сонячними знаками, мала чудодійну силу. Вона могла чарувати і благати сонце охороняти її власників від хвороб, нещастя і злого ока.

Всіх бажаючих запрошуємо на майстер - клас який розпочинає свою роботу в будні о 15 годині і буде тривати до 6 квітня.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.