Янукович нарешті зрозумів

10 апреля 2012, 10:58
Владелец страницы
вільний журналіст
0
526

Дійшло нарешті

Кілька тижнів тому (а саме 21-го березня), в часі заздалегіть ні з ким не узгодженої і нашвидко скликаної (точніше брутально нав'язаної) зустрічі з очільниками українських церков, Віктор Янукович визнав, що проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу “Євро-2012” нічого окрім збитків платникам податків зокрема, та державі вцілому не подарує.

- Скільки ми заробимо – ще невідомо. Але ми вже вклали в будівництво інфраструктури близько 35 мільярдів гривень, - довів до відома присутніх інціатор зустрічі.

Причину трати бюджетних коштів й нелогічної “щедрості”, Янукович пояснив сподіванням владних структур на валюту, яку розплачуючись за послуги залишать іноземні гравці та вболівальники в часі кількатижневого перебування в Україні.

- Оскільки всі послуги будуть оплачуватись в гривнях, іноземцям доведеться обмінювати валюту в обмінниках для того аби придбати товари, - резюмував він.

Згідно загальноприйнятих в цивілізованому суспільстві норм та етикету, спілкування з духовенством зобов'язує до відкритості й щирості. Час засвідчив, що попередження та підозри політологів й аналітиків щодо відсутності багатьох чеснот в Януковича були небезпідставними. В часі зустрічі, він навіть натяком не згадав про підписаний з його благословення урядом Азарова в серпні 2010 року меморандум з Міжнародним Валютним Фондом. Згідно його пунктів стало відомо, що починаючи з 2008 року, на підготовку геть непотрібного і вкрай обтяжливого для переважної більшості громадян чемпіонату, Україною було витрачено 142,4 млрд. грн. Відповідно по роках: 2008 рік — 10,5 млрд. грн., 2009 рік — 13,7 млрд. грн., 2010 рік 49 млрд. грн., 2011 рік — 59,4 млрд. грн., 2012 рік — 9,9 млрд. грн.

Не згадав в часі зустрічі Янукович і про чотирнадцять українських робітників, котрі загинули в часі будівництва НСК “Олімпійький” та кількох інших об'єктів. Про їхню трагічну долю, повідомив загал Голова Профспілки будівельників і виробників будівельних матеріалів Василь Андріїв.

Прагнучи виправдати доцільність кабальних позик, які отримувались під значні відсотки від нерідко сумнівної репутації міжнародних фондів, бюрократи (точніше банкіри-гендлярі) з Національного банку, втішали обивателів позбавленим глузду і логіки прогнозом про притік в часі чемпіонату від іноземних вболівальників близько 1 мільярда доларів. Досвід з щорічним напливом до Умані юдеїв-хабадників деє підстави стверджувати, що сподівання на оприлюднену суму є нічим не виправданими, а отже - марними. 

Авторитарний устрій, відсутність поважного науково-аналітичного центру який-би належним чином оцінював суспільні тенденції, явища та процеси, а головне - неспроможність патріотичних середовищ належним чином донести до загалу правду, сприяли перетворенню України в світового боржника та безперешкодному посиленню політичних репресій. Кілька років тому, відразу після оприлюднення “помаранчевим” режимом Віктора Ющенко звістки про проведення в Україні футбольних ігрищ загальноєвропейського масштабу, аналітики, активісти, та діячі  патріотичних середовищ попереджали про реальні наслідки ганебної політики запопадливого запобігання й загальнонаціонального приниження. Погортавши шпальти кількарічної давнини та дослідивши дискусії на багатьох інтенет-форумах, реально відшукати застереження про те, що функціонери постколоніальної адміністрації, користуючись відсутністю належного контролю, зухвало і безперешкодно здійснюватимуть розкрадання виділених на підготовку державою коштів та наданих  позик. Зрозуміло, що розплачуватись за борги з часом доведеться не їм, а і без того окраденим платникам податків. Окрім того, посилаючись на необхідність захисту громадського спокою, силові структури, отримають змогу безкарно здійснювати репресії проти патріотичних, проте непідконтрольних системі середовищ.

Передбачення і застереження збулися. Під сучасну пору, штучно скоротивши річний курс навчальної програми, студентів зобов'язують достроково здавати сесії й звільнити для іноземних вболівальників кімнати в гуртожитках. Бюджет ремонтно-оздоблювальних робіт кількох стадіонів збільшувався кілька разів, власниками нашвидкоруч збудованих готелів стали родичі й близькі причетних до розподілу коштів і будівництва, а реального покращення інфраструктури, мешканці міст в яких мають відбутися матчі так і не помітили. Перепади з водо- та енергопостачанням, ганебний, нерідко загрозливий для здоров'я і навіть життя стан автортас і шляхів, перегруженість міст автортанспортом, що в свою чергу спричиняє надмірну загазованість, вкрай низька якість продуктів харчування й непомірно дорогі, навіть для Європи, ціни на проживання в готелях, дають підстави стверджувати, що єдиним керунком усих дій функціонерів постколоніальної та постокупаційної адміністрації є гін за особистим зиском.

Спілкування з представниками найрізноманітніших суспільних верств, дають підставу передбачити й ту ганьбу, якої набереться Україна в часі ігрищ. Представники правоохоронних органів, виконуючи вказівки керівництва замовчують в присутності журналістів та телекамер, але в приватних розмовах визнають факт організованого напливу до України злодійсько-кримінального елементу (переважно з Росії та країн Кавказу). Крадіжки майна і коштів гравців та вболівальників, рівно як і зухвалі пограбування, навряд чи зможуть упередити звиклі лише до розгону демонстрацій та катувань міліціянти.

Факти порушення кримінальних справ проти мене особисто, чільника та кількох активістів ГО “Патріот України”, осіб котрі користувались пошаною в середовищах футбольних вболівальників, суд над активістами “Тризубу”, представниками інших, здебіьше неформальних об'єднань, свідчать про прагнення режиму уникнути відповідальності за власні злочини, а винуватцями нинішніх проблем та негараздів проголосити всих незгідних з його діями. 

                                                                                         Олесь Вахній
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.